חזרה לעמוד הקודם

לקט נתונים מהעולם \\ 12 – 18 בינואר

תחילת השנה היא תקופה עמוסה בנתונים ואנחנו ממשיכים להביא לכם אנקדוטות סטטיסטיות מרחבי הרשת והפעם – המשך התחזקות המכשירים הניידים, מה אפשר ללמוד עליינו מהרגלי השימוש שלנו, וכמה מבוזר הביטקוין?

המטבע המבוזר – הבעלות לא

כתבה שפורסמה לאחרונה במגזין Business Insider חושפת כי קבוצה קטנה יחסית של 47 אנשים מחזיקה בכ-29% ממטבעות הביטקוין וקבוצה נוספת של 880 מחזיקה ב-21.5% נוספים. נתון זה מטריד חוקרי ביטקוין בעולם החוששים כי ריכוז ההון מאפשר יצירת קרטל המסוגל להשפיע על שער המסחר.

עלייתם של המכשירים הניידים

סקר חדש של מכון PEW מצא כי למעל ממחצית מהציבור הבוגר בארה"ב יש טאבלט או קורא ספרים אלקטרוני. המחקר גם מצא כי ל-92% מהציבור הבוגר יש טלפון, ל-55% יש סמארטפון ול-75% מחשב נייד או נייח. המחקר גם מראה כי אנשים קוראים ספרים דיגיטאליים על מגוון רחב של מכשירים- קוראי ספרים אלקרטוניים (57% מהקוראים), מכשירי טאבלט (55%), מחשבים (29%) ומכשירי סמארטפון (32%).

גרף בעלות של אמריקאים על מכשירים ניידים

גרף בעלות של אמריקאים על מכשירים ניידים

הצעירים חייבים סמארפון

דוח עתיד המדיה והטכנולוגיה של חברת דלויטה מציג נתונים על פיהם החדירה הגבוהה ביותר של מכשירי טאבלט התרחשה בסינגפור בה ל-38% מהציבור יש מכשיר טאבלט. עוד עולה מהדוח כי החדירה הגבוהה ביותר של מכשירי סמארטפון במדינות מתפתחות הינה אצל צרכנים בגילאי 18 עד 24 כאשר ל-80% מקבוצת הגיל מכשירים חכמים. אחוז הבעלות יורד עם הגיל אך ככל נמצא כי ל-71% מהצרכנים בגילאי 18 עד 54 יש מכשיר חכם.

ספר לי למי עשית לייק ואספר לך מי אתה

פעם היינו מסתמכים על חברים בכדי לעמוד על טיבו של אדם, לא עוד! מחקר חדש מאוניברסיטת סטאנפורד מגה לכי על ידי ניתוח עמודי הפייסבוק להם אנשים עשו "לייק" ניתן להעריך משתנים פסיכומטריים שונים. המודל שפיתחו החוקרים יעיל במיוחד בחיזוי השיוך האתני, הדתי והפוליטי של המשתמשים כמו גם הנטייה המינית והמגדר שלהם. בנוסף הצליחו החוקרים למצוא קשרים בין דפי הפייסבוק אותם אהבו הנשאלים לבין תכונות כמו פתיחות, סיפוק מהחיים, שימוש בסמים ומנת משכל.

משהו ביום שני…

בפוסט הקודם הבאנו לכם כמה אנקדוטות מהנתונים שפרסם אתר הפורנו Pornhub. מאז הביטו על הנתונים עוד מספר ארגונים וביניהם עיתון הגארדיאן שפרסם כתבה מורחבת המציגה ניתוח של הנתונים. אחד הממצאים המעניינים בכתבה הינו כי שיאי התעבורה לאתר מאנגליה, ארה"ב, גרמניה, צרפת  ברזיל ומקסיקו נרשמו בימי שני (המקבילה במדינות אלו ליום ראשון).