חזרה לעמוד הקודם

לקט נתונים מהעולם \\ 19 – 25 לינואר

הפעם בלקט – נתונים על שוק המשתמשים בסין, סיכום שנה באתר Reddit, הבעיה עם סיום התמיכה ב-XP, ונתוני מכירות מ-Uber, אנגליה ואמזון 

כמה גולשי אינטרנט יש בסין?

לפי דיווח מחברת הייעוץ Marbrdige לקראת סוף שנת 2013 נמצאו בסין כ-618 מיליון משתמשי אינטרנט, גידול של 53.58 מיליון משתמשים מהשנה הקודמת. החברה מעריכה כי בשנה שעברה היו בסין מעל 500 מיליון משתמשי אינטרנט נייד, גידול של 80 מיליון מהשנה הקודמת. עוד מעריכה החברה כי החדירה הרחבה ביותר של רשת האינטרנט נמצאת במרכזים האורבניים ועומדת על כ-62%, זאת בניגוד לאזורים הכפריים והחקלאיים בהם אחוז החדירה עומד על 27.5% ו-28.6%.

נתונים מרדיט

פוסט בבלוג הרשמי של אתר רדדיט חושף כי בשנת 2013 ביקרו באתר 731 מיליון משתמשים ייחודיים שצפו יחדיו ב-56 מיליארד עמודים. המשתמשים באתר יצרו מעל ל-40 מיליון שיתופים שגררו מעל ל-3.5 מיליארד הודעות. הידד לאינטרנט!

מי עדיין משתמש ב-XP? 

מכתבה שהתפרסמה במגזין בלומברג עולה כי המחשבים הנמצאים בתוך כל הכספומטים בעולם (טוב, לא כולם. רק 95%) מריצים את מערכת ההפעלה ווינדוס XP ולמרות שמערכת ההפעלה נמצאת בסביבה מעל עשור היא מספקת כרגע את הצרכים של רוב המכונות. עם זאת, באפריל 2014 מיקרוסופט תפסיק את התמיכה שלה במערכת XP דבר שיחשוף את הכספומטים לאיומים מצד פורצים. מה עושים?  לא ברור. בארה"ב לבדה יש כ-420,000 כספומטים ורובם לא מסוגלים להריץ מערכת הפעלה מתקדמת יותר דוגמת חלונות 7. קוד פתוח מישהו?

אפליקציות ההסעות ממשיכות לצמוח

בלוג הטכנולוגיה  TechCrunch מדווח כי חברת Uber (המתחרה המרכזית של GetTaxi) ניהלה הזמנות בשווי כולל של מעל מיליארד דולר ורשמה רווח של 213 מיליון דולר בשנה האחרונה. עוד עולה מהכתבה כי החברה מתמודדת עם מיליון הזמנות בשבוע המתורגמות ל-800,000 נסיעות. המידע הגיע ממספר תצלומי מסך שהודלפו על ידי הבלוג ValleyWag ואומתו יותר מאוחר בשיחה שערכו כותבי TechCrunch עם מנכ"ל החברה.

באנגליה – כל מוצר חמישי נקנה ברשת

ה-BBC מדווח כי מנתונים של איחוד הקמעונות הבריטי עולה שבחודש דצמבר האחרון כמעט כל מוצר חמישי שאינו מוצר מזון נרכש באופן מקוון. המסחר המקוון ייצג 18.6% מכל הקניות באנגליה (שאינן מזון) והציג גידול של 16.5% מהחודש המקביל בשנה הקודמת.

ובנתיים באמזון

אמזון דיווחה כי במהלך "יום שני הדיגיטאלי" (Cyber Monday) הוזמנו מאתר המכירות 36.5 מיליון מוצרים ובממוצע בכל שנייה הוזמנו 426 מוצרים. בנוסף, החברה מדווחת כי מעל מחצית מהמשתמשים ערכו את הקניות המקוונות שלהם בעזרת מכשירים ניידים.