חזרה לעמוד הקודם

מדדי תעבורת אינטרנט לרבעון השלישי של 2013

הדוח הרבעוני של Akamai מציג נתונים אודות מהירויות החיבור לרשת ברחבי העולם. הדוח הנוכחי מסכם את הרבע השלישי של שנת 2013 ומביא נתונים ומדדים מעודכנים. להלן ממצאים עיקריים מהדוח הנוגעים לישראל-

  • מהירות השיא הממוצעות שנמדדה בישראל ברבעון השלישי גדלה ב-19% מהרבעון הקודם לו (ל-47.7 Mbps) וב-55% מהתקופה המקבילה בשנה שעברה. שיפורים אלו מדרגים את ישראל במקום ה-5 בעולם ובמקום הראשון באירופה והמזרח התיכון במהירות השיא הממוצעת. מדד זה מסמן את היכולת של התשתית להעביר נתונים ובניגוד למדדים אחרים מחשיב בתוכו את מהירות העברת הנתונים גם בעת שימוש באמצעי עזר כמו Cashing.
  • בדירוג מהירות החיבור הכללית דורגה ישראל במקום ה-18 (עלייה של שתי מקומות)  עם שיפור של 12% במהירות הממוצעת מהרבעון הקודם.
  • בקרב משתמשי האינטרנט הישראלים לכ-20% מהירות חיבור ממוצעת הגבוה מ-10 Mbps וישראל נמצאת במקום ה-23 בדירוג העולמי בפס רחב (ירידה של מקום אחד מהרבעון הקודם). במדד זה נרשם גידול של 23% מהרבעון הקודם וגידול של 193% מהרבעון המקביל בשנה שעברה.
  • לכ-80% ממשתמשי האינטרנט בישראל מהירות חיבור ממוצעת הגבוה מ-4 Mbps וישראל מדורגת במדד זה במקום ה-12 בעולם (שיפור של חמש מקומות מהרבעון הקודם).

לדוחות קודמים ראו סדרות נוספות מ-Akamai