חזרה לעמוד הקודם

סדרות חדשות – ככה מציגים נתונים

לא כל יום אנחנו מציגים סדרת נתונים כל כך מעמיקה אבל אפילו יותר מכך לא כל יום אנחנו נתקלים בתצוגת נתונים כל כך מחמיאה. הפוסט הנוכחי סוקר את מאגר הנתונים הבין לאומי "העולם הנייד שלנו"

 פרויקט Our mobile planet הינו מחקר בין לאומי של גוגל הנערך על ידי Ipsos media CT בשיתוף ארגון הפרסום הנייד ולשכת הפרסום האינטראקטיבי. המחקר נערך במקביל ב-47 מדינות ומספק מידע על הדרך בה צרכנים משתמשים במכשירים חכמים ובאינטרנט.

הנתונים שנאספים במסגרת המחקר ניתנים להורדה כקובץ XLS אך ניתן גם להציגם בעזרת במאגר עם ממשק אינטראקטיבי. הממשק מאפשר להציג ולפלח את הנתונים לפי מדינה, חתך דמוגרפי ונושא ואף להשוות בין התנהגויות ומדינות שונות. לאחר יצירת הגראפים ניתן להוריד אותם כתמונה, כקובץ CSV או לשתף כלינק. אז מה יש בנתונים?

ממצאים

במחקר נמצא כי ברבעון הראשון של 2013 היה ל-57% מהישראלים מכשיר סמארטפון. לשם השוואה ברבעון המקביל בשנת 2012 נמצא כי רק 35% ובשנת 2011 רק 31% מהנשאלים החזיקו מכשיר חכם.

תיאור גראפי של הנתונים המוצגים מעלה אודות הכניסה לרשתות חברתיות ממכשירים חכמים

תיאור גראפי של הנתונים המוצגים מעלה אודות הכניסה לרשתות חברתיות ממכשירים חכמים

כפי שאפשר לראות בתמונה נמצאו גם פערים משמעותיים בין אחוז החדירה של מכשירים חכמים בין נשים וגברים, כאשר הפער בין המינים נע בין 13% ב-2011 ל-11% ב-2013.

דוגמה נוספת לנתונים שאפשר למצוא במחקר הם נתונים על השימוש במכשירים חכמים לביצוע חיפושים ברשת. בישראל למשל כ-64% מהנשאלים מבצעים חיפושים באינטרנט מהמכשיר החכם מידי יום ו-77% עשו שימוש במכשיר החכם שלהם בכדי לחפש מידע על מוצר צריכה, 72% חיפשו מידע על מסעדות, 68% חיפשו מידע הקשור לנסיעה או חופשה ו-47% חיפשו מידע על דירות או הצעות עבודה.

במאגר גם תמצאו נתונים על השימוש ברשתות חברתיות. כפי שאפשר לראות בגרף המצורף פייסבוק (כמה צפוי) היא המלכה הבלתי מעורערת של הרשתות החברתיות על מכשירים חכמים בכל קבוצות הגיל. בשיא מחזיקים בני ה-25 עד ה-34 אצלם 96% ממחזיקי המכשירים החכמים מבקרים ברשת החברתית מהמכשיר הנייד. גם קבוצת הגילאים מעל 55 מציגה שימוש נרחב ברשתות חברתיות מהנייד עם 83.5% אחוזי שימוש. חשוב לזכור כי מספרים אלו גבוהים במיוחד היות והם מתייחסים רק לנשאלים בעלי מכשיר חכם ולכן יש סינון החוצה מהמשאל של נשאלים בעלי אוריינות טכנולוגית נמוכה.

תיאור גראפי של הנתונים המוצגים מעלה אודות הכניסה לרשתות חברתיות ממכשירים חכמים

תיאור גראפי של הנתונים המוצגים מעלה אודות הכניסה לרשתות חברתיות ממכשירים חכמים

רוצים לגלות עוד דברים על בעלי הסמארטפונים? היכנסו לסדרת הנתונים וקרוא את סיכומי הממצאים או המשיכו למאגר האינטראקטיבי ובדקו נתונים נוספים בכוחות עצמכם!