חזרה לעמוד הקודם

סקר לקראת יום האינטרנט הבטוח

לקראת יום האינטרנט הבטוח 2014 ערך איגוד האינטרנט הישראלי סקר במטרה להבין אילו סכנות עומדות בפני משתמשי האינטרנט בישראל וכיצד הם מתמודדים איתן. הסקר נערך באמצעות חברת Zeta-toolsבאמצעות שאלון שהועבר לפאנל אינטרנטי מייצג. על השאלון השיבו 506 נשאלים המהווים מדגם שכבות פרופורציונאלי והסתברותי של האוכלוסייה הבוגרת בישראל (טעות הדגימה המרבית הינה 3.8%). להלן ממצאים עיקריים מתוך הסקר –

  • כ-80% מהנשאלים חושבים כי רשת האינטרנט היא מקום מוגן במידה מועטה/מועטה מאד עבור ילדים. עם זאת, כ-80% מהנשאלים מרגישים בטוחים כמבוגרים בעת השימוש ברשת במידה בינונית ומעלה.
  • כ-32% מהנשאלים דיווחו כי נתקלו בבריונות כנגד אדם בפייסבוק בשנה האחרונה. 
  • הנשאלים ציינו את החשיפה לתכנים פורנוגרפיים והטרדה מינית כאיומים המובילים על ילדים המשתמשים באינטרנט (כ-92% מהנשאלים) ולאחר מכן חרמות ובריונות מילולית (כ87%), וחשיפה לאלימות (כ-82%).
  • כ-63% מההורים מרגישים כי יש להם את הידע והכלים הנדרשים בכדי לסייע לילדיהם במקרה של הטרדה או בריונות ברשת. כ-85% מההורים מעריכים כי הם מכירים ויודעים כיצד ילדיהם משתמשים ברשת האינטרנט במידה בינונית עד רבה מאוד.
  • כשליש מהנשאלים הכירו מישהו שנפגע מפריצה לחשבון האימייל או הפייסבוק, כ-17% ממישהו שנפגע מאיומים ו\או אלימות מילולית, כ-12% הכירו מישהו שנפגע מהפצת התמונות שלו ללא אישור ו-9% הכירו מישהו שנפגע מהונאה כספית ברשת.