חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם \\ 2 – 18 בפברואר

הפעם בנתונים מהעולם – פרסום ברשתות חברתיות, נטפליקס, Yelp, רכישות מהנייד, מכשירים חכמים זה הסטנדרט החדש ומי המדינה עם הכי הרבה ציוצי אהבה?

איפה שולחים הכי הרבה ציוצי אהבה?

העולם חגג בחודש שעבר את יום הוולנטיין והרשתות החברתיות ניסו להראות שהן המקום להביע בו אהבה. בזמן שפייסבוק סיפרה לנו שהיא יודעת מתי אנחנו מתאהבים (קריפי) טוויטר פרסמה נתונים על כמה אנחנו מביעים אהבה. תאמינו או לא אבל מכל השפות בטוויטר (116 שפות) המדינה בה אנשים מצייצים "אני אהוב אותך" בשפה המקומית הכי הרבה היא…. ישראל!

רשימת המדינות עם אחוז הציוצים המצהירים על אהבה הגבוהה ביותר (ישראל, שוודיה, נורווגיה, ספרד והונגריה)

רשימת המדינות עם אחוז הציוצים המצהירים על אהבה הגבוהה ביותר (ישראל, שוודיה, נורווגיה, ספרד והונגריה)

מהפוסט גם עולה כי בשנת 2013 צייצו המשתמשים "אני אוהב אותך" כ-481 מיליון פעמים וכי בעברית הציוצים נפוצים בעיקר יום שבת וחודש דצמבר.

מאיפה מתחברים לטוויטר באנגליה?

עוד בנושא טוויטר המגזין Search Engine Watch מדווח כי מנכ"ל הסניף הבריטי של טוויטר, ברוס דאיסלי סיפק מספר נתונים מרשימים על על פעילות הרשת החברתית במהלך כנס SES. לפי דיאסלי כ-80% ממשתמשי טוויטר באנגליה ניגשים לרשת ממכשיר נייד ו-70% משתמשים בטוויטר כשאינם בבית. עוד עולה מהדיווח כי 25% מהמשתמשים רכשו מוצר כלשהו כתוצאה ישירה מקריאת ציוץ ברשת החברתית. מרשים.

המכשירים הניידים ממשיכים להתחזק

חברת איידן דיווחה כי לפי הערכתה 23% מהרכישות המקוונות בעולם מגיעות כעת ממכשירים ניידים. האם זאת הסיבה ש- 53% מההכנסות של פייסבוק מפרסום מגיעות מפרסומות במכשירים ניידים? ייתכן, פייסבוק גם דיווחה כי יש לה כעת 945 מיליון משתמשים המתחברים לפחות פעם בחודש ממכשיר נייד.

האם ההגדרה של טלפון תהפוך לסמארטפון?

ייתכן שמהר משחשבתם. לפי נתונים של חברת גרטנר בשנת 2013 נמכרו יותר מכשירים חכמים מטלפונים ניידים "טיפשים". עוד עולה מהנתונים שהחברה המובילה במכירת מכשירים חכמים בשנת 2013 הייתה סמסונג שמחזיקה ב-31% מהמכירות של מכשירים אלו ואחריה אפל עם 15.6% מהמכירות בעולם. בנוסף כ-78.4% מהמכשירים החכמים שנמכרו בשנה החולפת הופעלו על ידי מערכת אנדרויד, 15.6% הריצו את iOS ו-3.2% הופעלו בעזרת וינדווס פון.

נטפליקס ממשיכה לצמוח

עיתון הגארדיאן מדווח כי לחברת נטפליקס 44 מיליון מנויים ב-41 מדינות וכי אלו צופים בממוצע במיליארד (!) שעות של טלוויזיה וסרטים כל חודש. החברה מתכננת להשקיע 3 מיליארד דולר בשנת 2014 בהפקות מקור (כ-60% מהרווחים שלה ב-2013). חדשות טובות מאוד לאלו מביננו שכבר צופים בהפקות המקור של החברה (למשל כתום זה השחור החדש ובית הקלפים).

עשרת אלפים משלוחים בשבוע

עוד חברה שמצליחה מאוד כבר מספר שנים בארה"ב היא Yelp, שדיווחה בשבוע שעבר כי רווחיה ברבעון האחרון של 2013 עמדו על 70.7$ מיליון. החברה מדווחת כי פלטפורמת דירוג העסקים שלה מייצרת מעל 10,000 משלוחים ממסעדות בשבוע וכי 59% מהחיפוש באתר מגיעים ממכשירים ניידים.