חזרה לעמוד הקודם

נתונים מהעולם \\ אפריל 2014 חלק א'

חודש אפריל מגיע לסופו ואנחנו במאגר STS מביאים לכם ריכוז של נתוני אינטרנט מרחבי העולם. והפעם – נתונים אודות מכירה, הורדה והזרמה של מוסיקה כמו גם מספר נתונים מפתיעים על טוויטר ופייסבוק.

אבן דרך בעולם הטורנטים

טורנט פריק דיווח השבוע כי לאתר הטורנטים הפופולארי The Pirate Bay הועלה הטורנט ה-10,000,000. צוות האתר סיפר לעיתונאים כי הם הופתעו מהנושא ומיהרו לעדכן את מערכת האתר בכדי שזאת תתמוך בספרה נוספת. מתוך עשרת מיליון הטורנטים שהועלו לאתר רק 3,050,000 עדיין קיימים בזמן שהאחרים הוסרו מהאתר מסיבות שונות.

2013 הייתה שנה טובה לתעשיית המוסיקה

למרות האייטם הקודם נראה כי תעשיית המוסיקה ממשיכה לצמוח ללא הפרעה. ארגון IFPI המייצג את תעשיית התקליטים ברחבי העולם מדווח כי הכנסות שירותי המנויים להזרמת מוסיקה עלו ב-51% בשנה החולפת וכעת אלו עומדים על מעל מיליארד דולר. שירותים אלו יחד עם שירותי הזרמה  המבוססים על פרסומות מהווים כ-27% מהכנסות התעשייה ממדיה דיגיטאלית. כפי שאתם יכולים לשער רכישת שירים להורדה ממשיכה להיות מנוע ההכנסה המרכזי של התעשייה האחראית לכשני שליש מההכנסות ממכירת מוסיקה דיגיטאלית.

נטפליקס ממשיכה לצמוח

אם כבר אנחנו עוסקים בהזרמת מדיה – חברת נטפליקס דיווחה לאחרונה כי גייסה 2.25 מיליון מנויים חדשים בארה"ב ו-1.75 מיליון מנויים בין לאומיים. וכעת יש לחברה כ-48 מיליון מנויים ברחבי העולם (35.7 מיליון מתוכם בארה"ב).  באופן מפתיע לחברה יש עדיין 6.7 מיליון מנויים המזמינים תכנים באמצעות הדואר הרגיל ואלו מייצרים לחברה רווחים של כ-92 מיליון דולר בהכנסות, סכום השווה למחצית מרווחי החברה מהזרמת מדיה בארה"ב.

 פייסבוק מתה? 10 מיליארד הודעות אומרות אחרת

בראיון שנתן מארק צוקרברג, מייסד ומנכ"ל פייסבוק, למגזין Bits של הניו יורק טיימס, הוא נשאל אודות הצלחתה של וואטסאפ ביחס לתוכנת המסרים הפנימית של אתר ואפליקציית פייסבוק. צוקרברג הפתיע בתשובתו כשציין כי דרך מערכת המסרים של החברה עוברים מעל ל-10 מיליארד הודעות ביום וכי מעל מיליארד אנשים משתמשים באפליקציה הניידת של פייסבוק.

כמה זיכרון צריך בשביל להפעיל את אתר פייסבוק?

עוד בנושא אתר פייסבוק – בלוג פוסט שהתפרסם באתר המפתחים של החברה לפני כשבועיים עסק בתהליך שמירת המידע של החברה. מהפוסט עולה כי מחסני השרתים של חברת פייסבוק מסוגלים כעת לאגור עד כ-300 פטה בייט (300,000,000,000,000,000 בייט). הנפח העצום הזה נועד בכדי להתמודד עם זרם המידע היומי שנוסף למאגר העומד על 600 טרה-בייט ביום!

כמה מהמשתמשים בטוויטר מצייצים?

ה-Wall Street Journal מדווח כי מחקר חדש חושף ש-44% מ-974 מיליון המשתמשים  באתר טוויטר לא פרסמו מעולם ולו ציוץ אחד. בנוסף נמצא במחקר כי 30% מהמשמשים הקיימים צייצו פחות מעשר פעמים ורק 13% מהמשתמשים שלחו מעל ל-100 ציוצים. החברה דיווחה לאחרונה כי בשלושת החודשים האחרונים של 2013 פעלו באתר 241 מיליון משתמשים חודשיים אך סירבה להגיב על המחקר הנוכחי.