חזרה לעמוד הקודם

נתניהו מדורג שלישי במדד העולמי למעורבות בפייסבוק

הורדה או צפיה בנתונים:

המחקר נערך ע"י חברת יחסי הציבור הבינלאומית Burson- Marsteller, בכדי לבחון כיצד מנהיגים וממשלות מתקשרות עם הציבור ברשת החברתית. במסגרת נחקרו 512 עמודי פייסבוק רשמיים או אישיים של מנהיגים ומדינות. לא נכללו במחקר- דפים לא רשמיים שהוקמו ע"י מעריצים, או דפים שלא היו פעילים ב-2015.

ל-228 מהדפים היתה תגית זיהוי של פייסבוק כדף רשמי, 284 דפים לא נשאו את הסימן המאשר, אך הם אובחנו כדפים רשמיים, ו-10 דפים היו דפים אישיים של מנהיגים שלא נכללו במחקר. בסה"כ נחקרו במחקר 169 מדינות הנמנות על המדינות החברות באו"ם.

מתוך הממצאים:

  • הפוסטים הפופולריים ביותר השנה היו: תמונה של משפחת אובמה לכבוד חג הפסחא, פוסט של ראש ממשלת הודו שבירך את אובמה לרגל הביקור בארצו, ותמונה של הזוג אובמה מחובקים ביום נישואיהם.
  • המנהיג הפופולרי ביותר בפייסבוק השנה הוא ברק אובמה עם מעל 46 מליון לייקים בעמוד. במקומות הבאים- נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו, עם העמוד האישי שלו במקום השני (מעל 31 מליון לייקים) והעמוד הרשמי במקום השלישי (מעל 10 מליון לייקים). אחריו במקום רביעי, נשיא טורקיה, ארדואן, במקום החמישי נשיא אינדונזיה, ואחריו ראש ממשלת מצרים- א-סיסי.
  • בנימין נתניהו הוא המנהיג שהגיע למקום השלישי בקרב המנהיגים שזוכים להרבה מעורבות בעמוד הפייסבוק שלהם. הוא הגיע לציון משוקלל של 8.11% מעורבות יחסית (סכום מדדי המעורבות שיקבל ב-2015 חלקי מספר האוהדים של העמוד). במקום הראשון נמצא נשיא ארגנטינה הנכנס עם כמעט 12% ואחריו ראש ממשלת קמבודיה שמוביל מעל נתניהו רק בכמה עשריות האחוז.
  • ההצהרה הפוליטית שזכתה השנה לכמות הלייקים הגדולה ביותר, היתה זו שפרסם אובמה כשהתקבלה בארה"ב ההחלטה על שיוויון בנישואים – "Love just won" .
  • המנהיג הכי משפיע בפייסבוק (בעל ממוצע האינטראקציה הגבוה לפוסט) הוא ראש ממשלת הודו- נרנדרה מודי עם ממוצע של 186,000 איטראקציות לפוסט. במקום השני הנשיא ארדואן.