חזרה לעמוד הקודם

אושיות הפייסבוק האהודות במגזר הדתי לאומי

הורדה או צפיה בנתונים:

הסקר נערך ע"י חברת מסקר המתמחה בסקרים בקרב המגזר הדתי. לצורך הסקר הורכב מדגם מייצג מהאוכלוסייה הדתית לאומית בישראל, המכיל 500 משיבים מגיל 16 ומעלה, מזרמים והשקפות שונות. הסקר מפולח על פי השקפות ותפיסות דתיות שונות במגזר הדתי: ציונות דתית ליברלית, ציונות דתית קלאסית, תורנית, ואחרים.

הסקר נחלק לדירוג האושיות האהודות בפייסבוק על פי 3 תחומים- אקטואליה ופוליטיקה, הומור, קטגוריה כללית. בכל תחום נאספו כ-40 דמויות בולטות האהודות על המגזר הדתי לאומי בפייסבוק והם הוצגו למשיבים הרבים בסדר אקראי לכל משיב. כל אחד נדרש לסמן עד 7 אושיות פייסבוק, הטובות ביותר מבחינתו באותו התחום.

לאחר עיבוד הנתונים וחיתוך המדגם המייצג של המגזר הדתי לאומי בישראל (בהתחשב במאפייני הגיל, המין, ההשקפה ואיזור המגורים), הוצג הדירוג הסופי של 20 המובילים בכל תחום, כלומר 20 אושיות הפייסבוק שקיבלו את מירב אזכורי שמם כחלק משבעת המועדפים על כל משיב.

מתוך הממצאים:

  • סיוון רהב מאיר היא הדמות המובילה בסקר הזוכה למקום הראשון בדירוג התחום הכללי- גם בקרב הנשים וגם בקרב הגברים, אחריה במקום השני נמצא בעלה- ידידיה מאיר.
  • במקום השלישי והרביעי נמצאות דמויות לא דתיות- אברי גלעד ועירית לינור (בהתאמה).
  • אושיית הפייסבוק האהודה ביותר בציונות הדתית בתחום האקטואליה הוא עמית סגל. במקום השני נמצאת אמילי עמרוסי, ואחריה במקום השלישי והרביעי יאיר שרקי וקלמן ליבסקינד (בהתאמה).
  • הדמות ההומוריסטית האהודה ביותר ע"י המגזר הדתי בפייסבוק הוא חנוך דאום. במקום השני הפובליסיסט יותם זמרי ואחריו הקומיקאי יאיר אורבך.