חזרה לעמוד הקודם

בקשות למידע שהגישה ממשלת ישראל לפייסבוק- מחצית שנייה 2015

הורדה או צפיה בנתונים:

חברת פייסבוק מפרסמת דוח חצי שנתי בו היא מפרסמת מידע על הבקשות המגיעות מממשלות למידע ונתוני חשבונות מכלל מוצריה ושירותיה. הדוח מונפק כחלק מהמאמץ ההסברתי של החברה לשיתוף המידע עם משתמשיה ובכדי לסייע בידם להבין את היקף התופעה, המדיניות והתהליכים הקפדניים שהחברה מיישמת בכדי לטפל בבקשות.

מבחינת בקשות ממשלתיות לנתוני חשבונות, דוח זה מציין את המדינות שהגישו את הבקשה; את מספר הבקשות שהתקבלו מכל אחת ממדינות אלה; את מספר החשבונות שצוינו בבקשות אלה; וכן את אחוז הבקשות שבהן חשפנו לפחות חלק מהנתונים.

מבחינת בקשות ממשלתיות להגבלת גישה לתוכן, דוח זה מספק את מספר פריטי התוכן שהוגבלו עקב הפרה של החוק המקומי במדינות שבהן אנו מספקים שירות.

לפי הדוח ניתן לראות כי בחצי השנה האחרונה חלה עלייה במספר הבקשות הגלובלי מ- 41,214 ל- 46,763. מספר הפוסטים שהוגבלו בשל הפרת החוק בתקופה זו זינק מ- 20,568 ל- 55,827. פייסבוק מייחסת את העלייה הדרמטית לפוסטים שפורסמו לאחר מתקפת הטרור בפריז.

בישראל הוגשו במחצית השניה של 2015 – 294 בקשות שנגעו ל- 340 משתמשים. ביותר מ- 59% מהבקשות הועבר מידע לממשלה. ב- 236 מהמקרים הוגבל שיתוף מידע של משתמשים ברשת החברתית בעקבות פניית הרשויות.

לדוח המלא

לפרטים אודות מדיניות פייסבוק בנוגע לבקשות מידע המגיעות מהממשלה