חזרה לעמוד הקודם

ישראל במקום ה-30 בדירוג ההתפתחות הטכנולוגית של האו"ם

הורדה או צפיה בנתונים:

תקציר:

דירוג ה- IDI  של האו"ם מצביע  על ההתקדמות הטכנולוגית של 175 המדינות השונות לאורך הזמן, וכולל גם תת-דירוגים הקשורים בשימוש בטכנולוגיה, בנגישות אליה ובכישורים הרלוונטיים של האוכלוסייה.

תיאור:

ה- IDI  הוא אינדקס המשקלל 11 אינדיקטורים שונים, במטרה לפקח ולהשוות אחר ההתקדמות הטכנולוגית של המדינות השונות לאורך זמן. ה- IDI   פותח עבור ה- ITU, וועדת האו"ם להתקדמות טכנולוגית.

ישראל מדורגת במקום ה-30 מתוך 175 מדינות, במדד ה- IDI, אינדקס הפיתוח הטכנולוגי. מקומה של ישראל נשאר זהה לדירוג ב- 2015, גם אז היא דורגה במקום ה-30.

בראש הרשימה באינדקס ה-IDI  נמצאות דרום קוריאה, שמחזיקה במקום הראשון עוד משנה שעברה, איסלנד במקום השני ודנמרק בשלישי. אחריהן לפי סדר: שוויץ, בריטניה, סין, שוודיה, הולנד, נורבגיה ויפן, שחותמת את 10 המדינות הראשונות ברשימה.

מדד ה- IDI  נחלק גם לעוד 3 תת-אינדקסים, לפי נושאים: גישה, שימוש, וכישורים.

במדד הגישה- הכולל פרמטרים כמו מספר חיבורי אינטרנט ביחס לאוכלוסייה, מנויים לסלולר ביחס לאוכלוסייה, ומספר משקי הבית שיש בהם מחשב ועוד, ישראל מדורגת במקום ה-18.

במדד השימוש הכולל פרמטרים כמו מספר המשתמשים באינטרנט ומספר החיבורים בפס רחב ביחס לאוכלוסייה, ישראל מדורגת במקום ה- 42.

במדד הכישורים הכולל פרמטרים כמו ממוצע שנות לימוד במדינה, והמספר היחסי של תלמידים בתיכונים ובהשכלה הגבוהה, ישראל מדורגת במקום ה- 22.