חזרה לעמוד הקודם

סקר iNNOVEX 2017 – כ-75% מהישראלים לא מפחדים מבינה מלאכותית

הורדה או צפיה בנתונים:

תקציר:

סקר מיוחד לרגל כנס iNNOVEX 2017 בודק עד כמה הישראלים חוששים לאבד את משרתם לטכנולוגיות חדשות.

תיאור:

במציאות הדיגיטלית של ימינו, הבנקים מצמצמים פקידים לטובת הדיגיטל, נהגי מוניות חוששים מ- UBER ומנהלים עלולים להיות מוחלפים במערכות בינה מלאכותית. גם מומחי שוק מנבאים כי בעתיד הקרוב רובוטים בעלי אינטליגנציה מלאכותית יבצעו פעולות באופן יעיל יותר מבני אדם ובעקבות כך, מקצועות רבים ייעלמו מן העולם.

לעומת זאת, סקר אומניבוס חדש שנערך לקראת כנס החדשנות iNNOVEX 2017 על ידי חברת הסקרים "מדגם" , מצביע על כך כי רוב מכריע בציבור הישראלי  אינו חושש  מפגיעה בפרנסתם או בפרנסת קרוביהם בעשור הקרוב, בעקבות שילובם של רובוטים ומערכות בינה מלאכותיות בחיינו. הסקר האינטרנטי נערך בקרב 510 מרואיינים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת הדוברת עברית, חברי הפאנל האינטרנטי iPanel.

על פי תוצאות הסקר כ-75% ממשיבי המדגם כלל אינם מודאגים מכך שהטכנולוגיה העתידית תפגע בפרנסתם או בפרנסת הקרובים להם. עוד עולה מן הסקר כי בשכבת הגיל 30-49 הכי פחות מודאגים מכניסת הטכנולוגיות והשפעתה על תעסוקתם. הצעירים בני ה- 18-29 הם המודאגים ביותר (31%) ובתווך נמצאים בני ה- 50-70 שרק כ- 23% מהם מביעים דאגה לפרנסתם או פרנסת הקרובים להם בעתיד.

"על אף תחזיות המומחים ועל אף שבשנים האחרונות ניתן למצוא בתכיפות גבוהה דוגמאות, בהן הטכנולוגיה החליפה את עבודת האדם שמחתי לגלות כי רוב הציבור בישראל אינו רואה בטכנולוגיה גורם מאיים  על כוח העבודה האנושי ועל מקורות הפרנסה העתידיים", אמר שלמה גרדמן, יו"ר פורום מנכ"לי ההייטק בישראל ויו"ר משותף כנס iNNOVEX2017.