חזרה לעמוד הקודם

הערכים הנצפים ביותר של ויקיפדיה ב-2016

הורדה או צפיה בנתונים:

תקציר:

אתר ויקיפדיה בעברית מציג את הערכים הנקראים ביותר לשנת 2016.

תיאור:

ויקיפדיה, האנציקלופדיה אונליין שמבוססת על תוכן גולשים, קנתה לעצמה מקום של כבוד בחברה הישראלית והפכה לאחד ממקורות המידע העיקריים בעבור הגולשים ובעבור סטודנטים ותלמידים. בוויקיפדיה העברית 512,564,440 דפים, בכל יום בממוצע נצפים 1,525,489 דפים, נעשות 20,676,148 עריכות ונכתבים 45 ערכים חדשים. מספר העורכים הפעילים בישראל עומד על 760 בחודש מתוכם 150 שנחשבים לפעילים מאוד.

עמותת ויקימדיה, נציגת ויקיפדיה בישראל, מפרסמת את רשימת הערכים הנקראים ביותר הישראל בשנת 2016.

נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס ז"ל מתברג במקום הראשון ברשימה של ויקיפדיה עם כמעט חצי מיליון כניסות, הערך "מדינת ישראל" במקום השני עם כ-486 אלף צפיות. תאג"ד, סדרת הטלוויזיה מבית yes מתברגת במקום השלישי עם כ-443 אלף צפיות, אחריה דונלד טראמפ, משחקי הכס, ארצות הברית ואישים נוספים כדוגמת יצחק רבין, בנימין זאב הרצל, ראש הממשלה בנימין נתניהו ונוספים.

הפרסומאי והיועץ האסטרטגי משה קלוגהפט, שמלווה את ארגון 'שורת הדין' בפעילותה מול פייסבוק וגופים נוספים בארץ ובעולם, בהם גם קמפיין הבחירות של נפתלי בנט, מתברג במקום ה- 13, עם למעלה מ-228 אלף קוראים. יבגני זרובינסקי, כוכב המדיה החברתית הישראלי, נמצא במקום ה-18 עם כמעט 200 אלף קוראים.

מיכל לסטר, מנכ"לית ויקימדיה ישראל: "מניתוח הצפויות נחשף השימוש של ויקיפדיה במערכת החינוך. התלמידים נחשפים למידע מערכים המשולבים בתוכנית הלימודים כמו: בן גוריון, מערכת השמש, קערת הסדר, הטבלה המחזורית ועוד. בנוסף אנו רואים שהציבור הרחב לומד על נושאים ההופכים לאקטואליים כמו הערך סלמונלה שנצפה פעמים רבות בתקופה הסוערת סביב הפרסומים על הרעלות מזון, יהדות קונסרבטיבית ופרשת ילדי תימן".