חזרה לעמוד הקודם

הישראלים מוכנים למתקפות כופר, יותר מהאמריקאים

תקציר:

סקר של חברת אבטחת המידע Cybereason בחן את המודעות לנושא אבטחת המידע ותקיפות הכופר, בקרב ישראלים ואמריקאים.

תיאור:

חברת Cybereason לאבטחת מידע, מפרסמת את תוצאות הסקר המשולב שערכה בישראל ובארה"ב. הסקר בוחן את המודעות של הישראלים והאמריקאים למתקפות כופר, ואת דרכי ההתגוננות שלהם מפניהן.

הסקר האינטרנטי בישראל התבצע באמצעות מכון המחקר MB – Market Research & Consumer Behavior וכלל 500 נשים וגברים מגילאי 18 ומעלה. המחקר בארה"ב התבצע באמצעות אתר הסקרים SurveyMonkey והשתתפו בו כ-1270 נשים וגברים מגיל 14 ומעלה.

מהסקר ניתן ללמוד כי בקרב הישראלים קיימת מודעות גבוהה יותר לצורך באבטחת מידע, מאשר בקרב האמריקאים:  94% מהישראלים העידו כי הם מודעים לצורך באבטחת מידע, לעומת 48% מהאמריקאים.

מתוך הממצאים:

  • 3% בישראל לעומת 6.8% מהאמריקאים – העידו כי נפגעו בעבר מתוכנת כופר באופן אישי.
  • האיום המדאיג ביותר עבור הישראלים הוא הונאה בכרטיס אשראי (33%), איום שדורג שני בארה"ב (24.4%). לעומת זאת, האיום המטריד ביותר את האמריקאים הוא גניבת זהות (45.8%) איום שדורג במקום השלישי בלבד בישראל (29%).
  • מבין הנסקרים שנפגעו באופן אישי רק 7% בלבד מהישראלים שילמו בפועל כופר (כלומר, 0.2% מכלל האוכלוסייה) לעומת 9.5% מהאמריקאים.
  • מבחינת סכומי הכופר לתשלום – 57.1% העידו כי הסכום שנדרשו לשלם נע בין 400 ל-600 דולר, 58.6% נדרשו לשלם בין 600 ל-1 אלף דולר -14.3% נדרשו לשלם בין 1 אלף ל-5 אלף דולר.
  • 5% מהאמריקאים העידו כי הם מגבים את המסמכים שלהם בכונני גיבוי חיצוניים או ע"ג ענן לעומת 47% מהנסקרים הישראלים.
  • 41% מהנסקרים האמריקאים העידו כי החסם העיקרי שלהם לתשלום כופר הוא החשש שהמסמכים לא ישוחררו גם לאחר תשלום הכופר, ואכן, 14.3% מהנסקרים שחוו מתקפת כופר ושילמו את דמי הכופר העידו כי המסמכים לא שוחררו.