חזרה לעמוד הקודם

דוח OpenSignal 2017– רוב הזמן הניידים מחוברים ל-Wifi

למרות שמחקרים קודמים של החברה הוכיחו כי רשתות הדור הרביעי הולכות ומחליפות את הדור השלישי, ונעשות נפוצות יותר ויותר ברחבי העולם, ה- Wifi הוא אחת הדרכים העיקריות של משתמשי הסלולר ברחבי העולם להתחבר לאינטרנט.

המחקר בודק את מהירות האינטרנט הסלולרי במדינות השונות וכן את כמות הזמן שהמשתמשים מחוברים ל-Wifi, במקום לרשת הסלולרית שלהם. המחקר מבוסס על 19 מיליארד דגימות שנאספו מיותר ממיליון משתמשי OpenSignal ומכסה 87 מדינות ברחבי העולם.

האינטרנט הסלולרי המהיר ביותר אותר בדרום קוריאה, שם נמדדה מהירות הורדה של 37.5 Mbps. נורבגיה נמצאת במקום השני עם מהירות מממוצעת של 34.77 Mbps והונגריה בשלישי עם 31.04 Mbps.

המדינה שבה המשתמשים מחוברים לאינטרנט אלחוטי יותר מבכל מדינה היא הולנד, שם במשך 68.5% מהזמן, המשתמשים היו מחוברים למעשה לרשתות אלחוטיות ולא לאינטרנט הסלולרי. זאת למרות שבהולנד גם נמצאת אחת הרשתות הסלולריות המהירות בעולם. מה שמוכיח שהנטייה של המשתמשים להתחבר ל- Wifi לא קשורה בהכרח ליעילות של רשת ה-G4.

בישראל נמדדה מהירות ממוצעת של 11.77 Mbps. הזמן שהישראלים מחוברים בו לרשת האלחוטית מהווה 44.91% מהזמן בן הם מחוברים לאינטרנט בנייד.