חזרה לעמוד הקודם

האינטרנט הישראלי מציין יובל למלחמת ששת הימים

50 שנה למלחמת ששת הימים ומדינת ישראל מציינת את היובל בשלל אירועים. הרשת לא נשארת בחוץ.

באינטרנט הישראלי מציינים השנה 50 שנים למלחמת ששת הימים. מספר יוזמות הופקו לציון היובל, ובהתאמה עלה מספר החיפושים של הנושא ושל שאילתות קשורות במהלך 2017. בסקירה של הופעת מונח החיפוש ב-Google Trends נמצא כי הישראלים העלו משמעותית את מספר החיפושים של המונח "מלחמת ששת הימים" ב-2017. מספר החיפושים הוא הגבוה ביותר ל-5 השנים האחרונות, ולמעשה חוץ מעליה חדה של מספר החיפושים של המונח ב-2005, סביב אירועי ההתנתקות, אין תיעוד של מספר חיפושים גבוה כל כך.

חיפושים נוספים שנמצאים במגמת עלייה בזמן האחרון "מתי פרצה מלחמת ששת הימים", "כמה זמן נמשכה מלחמת ששת הימים", ו"רמט"כל מלחמת ששת הימים".

בויקיפדיה החליטו לערוך תחרות כתיבת ערכים סביב המלחמה ומורשת לוי אשכול. עמותת ויקימדיה הישראלית בשיתוף יד לוי אשכול קוראים לציבור להרחיב ולשפר את הערכים בוויקיפדיה העברית העוסקים במלחמה. זאת לאור מעמדה של ויקיפדיה העברית כמקור מידע מרכזי עבור קוראי העברית, ומתוך רצון להגביר את המודעות של הציבור הרחב לאירועי המלחמה ולסוגיות שהעלתה. ויקיפדיה מציעה רשימה של ערכים לבחירה בכמה מסלולי השתתפות.

בסוף 2016 פרסמה ויקיפדיה את רשימת הערכים הנקראים ביותר השנה, מלחמת ששת הימים דורגה במקום 32 בחיפושים של 2016 בויקיפדיה, אחרי ערכים כמו "יצחק רבין", "בנימין זאב הרצל", "בנימין נתניהו""ירושלים", ו- "מלחמת העולם השנייה". אבל לפני "מלחמת יום הכיפורים", ו"מלחמת העולם הראשונה",.

גם תאגיד השידור הציבורי, "כאן", פרסם פרויקט דיגיטלי מיוחד לציון היובל למלחמה. האתר של "כאן" נקרא "מסלול 67", בו הגולשים בוחרים מסלול אחד מתוך ארבעה, מנווטים על מפת ישראל וצופים בסרטונים ותמונות, וגם נחשפים לקטעי אודיו שונים, שמטרתם להעביר את רוח התקופה מנקודות מבט שונות. למשל הזירה הבינלאומית או הזירה התרבותית הישראלית.

ולבסוף, גם בצה"ל הרימו פרויקט דיגיטלי לציון יובל למלחמה וחשפו בדף מיוחד באתר את ההקלטות והחומרים ההיסטוריים מהקרבות שהחלו את המלחמה. כך ניתן לשמוע ברשת את הקולות שנשמעו בקשר ב"מבצע מוקד", או את אנשי יחידת הבקרה של חיל באוויר שניהלו קרבות מהקרקע.
הרשת מלאה בכתבות, מידע ופרויקטים המציינים 50 שנה למלחמת ששת הימים.

אם המטרה חשובה לכם תוכלו להצטרף לכותבים ולעורכים של וויקיפדיה ולתרום ערך או שניים בנושא, באתר של "כאן", תוכלו לנסוע בזמן ולשוטט ברחבי במדינה והחזיתות, ובאתר צה"ל תחשפו לרגעים הקריטיים והטעונים, מהם הכל התחיל.

מידע

קטגוריות נתונים: