חזרה לעמוד הקודם

אתרי החדשות יורדים- עמודי הפייסבוק האינטראקטיביים לחודש יוני

אתר המזבלה וחברת ניטור השיח SpyTheNet מדרגים מידי חודש את עמודי הפייסבוק האינטראקטיביים ביותר בישראל. הדירוג מתבצע על ידי מספר האינטראקציות: לייקים, שיתופים, ותגובות ביחס למספר האוהדים בעמוד. הנתונים כוללים דירוג כללי של 50 העמודים האינטראקטיביים ביותר בישראל בחודש יוני, וכן רשימות על פי הקטגוריות פוליטיקאים ומותגים.

במקום הראשון מתוך 50 העמודים האינטראקטיביים ביותר נמצא העמוד של וונדר וומן הישראלית, גל גדות, עם למעלה מ-78,000 אינטראקציות בממוצע לסטטוס. במקום השני העמוד "ישראלים מצייצים", עם 10,400 אינטראקציות. במקום השלישי עמוד הפייסבוק של שחר חסון עם 8,100 אינטראקציות, וברביעי עמוד "הצינור", עם 7,600 אינטראקציות בממוצע לפוסט. במקום החמישי העמוד- "מה היינו עושים בלי מוזיקה", בשישי "הישראליות", במקום השביעי יוצר הסרטונים דניס צ'רקוב, ועמוד "צה"ל" במקום השמיני. בנימין נתניהו נחלש מאוד בפייסבוק ומגיע רק למקום התשיעי ואחריו העמוד "חינמי".

התוצאות מצביעות על העובדה שהשינויים באלגוריתם של פייסבוק פוגמים בנראות של עמודי החדשות, שלרוב מקשרים מפייסבוק לאתרים חיצוניים. באתר "המזבלה" מביאים לידיעתנו את העובדה כי בפעם הראשונה העשירייה הפותחת לא מונה אפילו עמוד של אתר חדשות.