חזרה לעמוד הקודם

לא יודעים איך לתקן מקרר? תחפשו את זה

"איך?" מסתבר שזה מה שאנחנו שואלים את גוגל הכי הרבה. ועכשיו גוגל גם מגלה מה הדברים שאנחנו שואלים איך לעשות או איך לתקן בישראל וברחבי העולם.

אנשים מחפשים בגוגל כל הזמן. הם מחפשים את החדשות האחרונות, את השם הזה של השחקן שבדיוק ברח להם מהראש, את השיר שהם שמעו ברדיו אתמול ועוד… בגוגל שמו לב לעלייה גבוהה מאוד בסוג מסוים של חיפושים- מאז 2004 ועד היום חלה עלייה של 140% במספר החיפושים שמתחילים ב"איך", או כמו שקוראים להם בגוגל- ?How To. מדובר בחיפושים שנועדו כדי לברר איך עושים משהו, ובעיקר איך לתקן משהו, כפי שטוענים בגוגל: איך לתקן את השירותים? איך לתקן את מכונת הכביסה? ועוד.

בכל המדינות בעולם שאלו את גוגל איך לתקן בעיקר דלתות, קירות, וחלונות. ככל הנראה אלו הדברים שהכי חשוב לנו לתקן, ומצד שני גם הדברים שאנחנו לרוב מתיימרים לתקן בעצמנו. במוצרים אחרים כמו מוכנות כביסה, מקררים ושירותים, התוצאות כבר התפלגו בצורה שונה ממדינה למדינה. לכן מיפו עבורנו בגוגל את ההבדלים בין המדינות השונות.

כך נמצא כי בארה"ב ובמזרח אסיה מנסים בעיקר לתקן את השירותים, במזרח אירופה מנסים לתקן מכונות כביסה, ובמקומות בהם אקלים חם יותר, הגולשים מתמקדים בתיקון המקרר, באירופה המערבית והצפונית, הגולשים צריכים עזרה בהחלפת הנורה.

בישראל רוב החיפושים עוסקים בשאלה- "איך לתקן את הקיר?", במקום השני איך לתקן דלת, ובשלישי איך לתקן חלון. במקום הרביעי נמצא התיקון של מכונת הכביסה שאנחנו מנסים לבצע בעצמנו, ורק אחריו תיקון המקרר הוא משהו שהישראלים ינסו לעשות ללא עזרה של מקצוען. נורות, כיורים, אסלות ושקעים, הם ככל הנראה מוצרים שהישראלים לא מתקנים בכלל, או לכל היותר כבר יודעים איך לתקן.

עוד שאלות שהגולשים ברחבי העולם שואלים את גוגל באופן תדיר הן: איך לקשור עניבה? איך לנשק? איך להיכנס להריון? איך להוריד במשקל? איך לצייר….? איך לעשות כסף? איך להכין פנקייק? איך לכתוב מכתב? איך להכין פרנץ' טוסט? איך להוריד את הכרס?

החוקרים גם שמו לב שלכל שאלה יש את התזמון שלה. למשל השאלה "איך מבשלים אספרגוס?" הופיעה בעיקר סביב חודש מרץ ודעכה מאפריל ובמשך הקיץ. באפריל הרבה גולשים בררו "איך להזמין מישהי/מישהו לנשף?", ולא במפתיע, בשאלה "איך להוריד במשקל?" נזכרו הגולשים בעיקר לקראת יולי, או אחרי החגים.

ושאלות ה-?How To הויראליות ביותר, מוכיחות כי כל טרנד הוא בסופו של דבר טרנד, הוא מגיע בסערה וחולף. השאלה הויראלית ביותר ב-2013 הייתה איך מבצעים את ה-Cup Dance, מהסרט Pitch Perfect, שיצא ממש בסוף 2012. במהלך 2014 השאלה החמה ביותר בשורת החיפוש בגוגל הייתה איך לעשות צמידים מגומילום, והעלתה שלל סרטוני הדרכה מצולמים. השאלה הטרנדית ביותר ב-2017 היא כמובן איך להכין סליים.

מידע

קטגוריות נתונים: