חזרה לעמוד הקודם

השנה האחרונה בחיפוש גוגל -2017

הורדה או צפיה בנתונים:

כמידי שנה גוגל סוקרת את החיפושים הנפוצים ביותר בעולם, ומפרסמת את התוצאות, הגלובליות והמקומיות, בסיכום חגיגי. החיפוש הבולט ביותר של הישראלים השנה היה "אמיר פרישר גוטמן", שנהרג במהלך השנה כשטבע בים, וכיכב בסדרה "מחוברים", ששודרה למעשה לאחר פטירתו. החיפוש השני הבולט ביותר הוא המושג "Stats Royal", המתאר למעשה סטטיסטיקות במשחק הפופלארי Clash Royal. הפתעה חביבה נמצאת במקום השלישי בחיפושים השנה- המונח "עשר אצבעות", אתר המציע משחקים ללימוד מתמטיקה, לפי גילאים. מקום זה הושג ככל הנראה, גם בשל העובדה שהאתר אירח את אליפות המתמטיקה הארצית של משרד החינוך, בתחילת שנת הלימודים. במקום הרביעי נמצא מונח פחות מפתיע, "טודו בום", צירוף המילים שמשמעותן "הכל בסדר", וכן השיר הפופולארי של הצמד סטטיק ובן-אל. גם המקום הרביעי "זהב", הוא שם של שיר של אותו הצמד.

עוד בעשרת החיפושים הגדולים (לפי סדר יורד): שלומית מלכה, דה וויס, מאיר בנאי, הישרדות, לוסי דובינצ'יק.

הסרטים שחיפשו הכי הרבה הם "מהיר ועצבני 8", וונדר וומן, "פלא", בייבי בוס, ו"זה". בטלוויזיה חיפשנו הכי הרבה פעמים את : "דה וויס", הישרדות, זוג מנצח, חתונה ממבט ראשון, והמירוץ למיליון.

גוגל טוענת בכל שנה כי סוג החיפושים הכי נפוץ במנוע החיפוש הוא חיפושי "איך?" (How to), כלומר חיפושים שמנסים למצוא את הדרך היעילה ביותר/המהירה ביותר/הזולה ביותר, לעשות משהו בעצמנו. מבין חיפושי ה"איך?", החיפושים הכי נפוץ השנה היה "איך להכין סליים". אחריו במשקום השני נמצא: "איך להוריד שירים מיו-טיוב. ואחריהם (לפי הסדר): "איך מוחקים חשבון פייסבוק", "איך קונים ביטקוין", "איך להוריד קלאש רויאל