חזרה לעמוד הקודם

גוגל מסכמת לנו את 2017 בעולם

לפי גוגל שנת 2017 הייתה השנה של הראגטון, תכניות הריאליטי, האירוסים של מייגן מרקל וחשיפת ההטרדות המיניות בהוליווד.

מה חיפשנו השנה הכי הרבה? גוגל מפרסמת מידי שנה את החיפושים המובילים בעולם. השנה הוריקן אירמה שהיכה ב-30 באוגוסט, נמצא במקום הראשון ברשימת החיפושים של 2017. כאשר עיקר החיפושים הגיעו מאמריקה הצפונית, שם ההוריקן היכה, והתרכזו סביב אוגוסט וספטמבר 2017. iPhone 8 ו- iPhone X ששוחרר השנה נמצאים במקום השני והשלישי בהתאמה. לא מפליא כל כך, אם לוקחים בחשבון שבן הדוד שלהם iPhone 7, החזיק באותו המקום ברשימת החיפושים של השנה שעברה.

על המקום הרביעי השפיע כנראה הקמפיין המדובר #MeToo, שכן הערך שנמצא בו הוא השחקן מאט לואר, שהואשם במספר הטרדות מיניות במהלך השנה. אותו קמפיין גם אחראי לכיכובם של מטרידים מינית ברשימת האנשים המחופשים ביותר, שם מאט לואר נמצא במקום הראשון, הארווי ווינשטיין ברביעי וקווין ספייסי בחמישי. כולם הואשמו בהטרדות מיניות ובניצול מעמדם בהווליווד, בשנה האחרונה. במקום החמישי, משרה עלינו מעט אווירה מלכותית, השחקנית מייגן מרקל, שהתארסה בסוף השנה לנסיך הארי מהממלכה הבריטית. מייגן מרקל גם מובילה ברשימת השחקנים שחיפשנו השנה הכי הרבה, ואחריה קווין ספייסי במקום השני. במקום השלישי נמצאת גל גדות, ששמה נקשר השנה דווקא בהעצמה נשית, אם כאשר שיחקה את וונדר וומן, או כאשר התבטאה כנגד מטרידים מינית.

גם יו-טיוב מכריזה על הסרטונים הנצפים ביותר בכל שנה. השנה ביו-טיוב חילקו את הסרטונים לשתי רשימות- סרטונים וקליפים מוסיקליים. בארץ, הזמרים המקצועיים, ובראשם סטטיק ובן-אל תבורי השתלטו על רשימת הקליפים, ובמידה מסוימת גם על רשימת הסרטונים. מבין עשרת הקליפים הנצפים ביותר, המקום הראשון והשני שייכים לסטטיק ובן-אל תבורי, ולשירים "טודו בום" ו"זהב". סטטיק ובן-אל תבורי נמצאים גם במקום ה-2 וה-5 ברשימת הסרטונים הנצפית ביותר בארץ, עם קליפים מילוליים של שני השירים. כלומר, קליפים שמציגים את מילות השירים, ונערכו על ידי חובבים. במקום הראשון של רשימת הסרטונים נמצאות הסטאריות הצעירות- אגם בוחבוט ונועה קירל, עם החידוש שביצעו עבור בזק, לשיר "אצל הדודה והדוד".

אבל הרשימה הגלובלית כוללת דווקא הרבה זמרים חובבים, וזמרים לטיניים. דספסיטו, כבש את המקום הראשון ברשימת הקליפים הנצפים ביותר, ומחזיק כיום ביותר מ-4 מיליארד צפיות! בישראל הוא מגיע במקום השלישי ברשימת הקליפים הנצפים, מיד אחרי שני השירים של סטטיק ובן-אל. הזמרים הלטיניים מאכלסים בכבוד את רשימת הקליפים הנצפים ביותר בעולם, כאשר 6 מתוך 10 קליפים שייכים לזמרים לטיניים.

ברשימת הסרטונים נמצא במקום הראשון, קטע מתוך הסדרה התאילנדית The Mask Singer. לסדרה יש אופי מיוחד מאוד- המשתתפים הם סלבריטאים מהמזרח, אבל אף אחד לא יודע מי הם. זאת כיוון שהם עולים אל הבמה מכוסים מכף עד רגל עד ראש בתחפושת מסוגננת הכוללת מסיכה. השופטים בסדרה לא יודעים מי עומד מולם באף שלב של התחרות וצריכים להכתיר את הזוכה על פי הכישורים הווקאליים שלו בלבד. רק בפרק האחרון, הזוכה הגדול חושף את זהותו בפני השופטים והצופים. התכנית מתורגמת גם לסינית ולאנגלית, מה שאולי מסביר את המספר הצפיות הגבוהה יחסית לקליפ שאינו דובר אנגלית, מעל 199 מיליון צפיות. במקום השני נמצא קליפ כוריאוגרפיה מהוקצע מאת Kyle Hanagami, לשיר Shape of You של אד שירן. המקור שלו, הקליפ של שירן, נמצא במקום השלישי ברשימת הקליפים הנצפים בעולם.

במקום השלישי נמצא קליפ של הקבוצה העצמאית, Dude Perfect, שמציג כל מיני להטוטים בכדורי פינג פונג, וממומן על ידי אוריאו. ובמקום הרביעי נמצא עוד קטע ריאליטי, מתוך America’s Got Talent. בקטע, דארסי ליין, פיתום בת 12, מדהימה את השופטים ביכולות השירה שלה, מהבטן. ביו-טיוב, הקטע זכה כבר למעל 40 מיליון צפיות. מזכיר מעט את הסרטון המפורסם של סוזן בויל מ- Britans Got Talent, שצבר עד היום מעל ל-220 מיליוןם צפיות.

מידע

קטגוריות נתונים: