חזרה לעמוד הקודם

נתונים וסטטיסטיקות – שאלות ותשובות

מהו STS?

STS הוא מאגר נתונים על האינטרנט בישראל. המאגר מכיל סדרות נתונים והפניות אל נתונים ברחבי הרשת, אודות מגוון אינדיקטורים הקשורים לתחומי האינטרנט, כגון:

  • תשתיות פיזיות ותקשורת
  • עסקים ומסחר
  • הפער הדיגיטאלי
  • ממשל מקוון
  • שימוש פרטי, תוכנות ואתרים
מהי מטרת המאגר ?

מטרת המאגר היא לאפשר לכל ניתוח והבנה של מערכת האינטרנט בישראל באמצעות שיתוף נתונים סטטיסטיים באופן חופשי וללא עלות. 

המאגר נועד להנגיש נתונים בתחום האינטרנט לחוקרים, ארגונים, מקבלי החלטות ולכלל הציבור מתוך התפישה כי נתונים הם מרכיב חשוב בתהליכי קבלת החלטות, מחקר וניתוח.

שיתוף נתונים באופן פתוח וחופשי, בפרט פרסום נתונים גולמיים, מיושם לאחרונה במספר מדינות בעולם. דוגמאות למאגרים דומים ניתן לראות בארצות הברית (data.gov), בריטניה (data.gov.uk) ועוד.

מדוע רוב רשומות הנתונים מפנות למקורות חיצוניים, ולא מספקות את נתוני המקור?

המאגר מרכז נתונים על האינטרנט בישראל. האיגוד יזם את התשתית השיתופית ומספק נתונים על ידי סקרים יזומים, אך אינו מתיימר להמציא ולהכיל את כולם. לשם כך מוגש המאגר כמנגנון המקל על מציאת המידע הרלוונטי עבור הגורם המבקש, מעין קטלוג לנתונים על האינטרנט בישראל. כל רשומות הנתונים במאגר מכילות קישור אל המקור.

סדרות הנתונים הזמינות באתר תמשיך ותגדל על ידי ביצוע סקרים, ובעיקר באמצעות  ניצול התשתית על ידי גופים אחרים לפרסום הנתונים שברשותם.

האם המאגר עתיד להתרחב?

בהחלט. אנו מתכוונים להגדיל את מספר סדרות הנתונים במאגר ומזמינים שותפים נוספים שיספקו נתונים ומשאבים לתפעול המאגר. בעתיד תיתכן גם הצגה ויזואלית של הנתונים בעזרת תרשימים, גרפים וכדומה.

מי הקים את המאגר?

STS הוא פרויקט שיזם איגוד האינטרנט הישראלי, בסיועם של מספר שותפים.

אנו שואפים להרחיב את מעגל השותפים וקוראים לארגונים וחוקרים להשתמש בפלטפורמה זו לפרסום נתוניהם.