חזרה לעמוד הקודם

איכות חיים דיגיטלית בישראל ובעולם: מדד SURFSHARK

SURFSHARK היא חברת שירותי VPN המבוססת בהולנד. החברה עורכת מאז שנת 2019 מדד בו היא מדרגת את איכות האינטרנט במדינות שונות עפ"י קריטריונים שונים וביניהם מחיר האיטנרנט לצרכן, צמיחה במהירות האיטנרנט, מהירות האיטנרנט, מס' משתמשי האינטרנט, תשתיות הרשת, אבטחת הרשת ועוד.
בשנת 2021 כלל המדד 110 מדינות, שמתוכן נמצאת ישראל במקום הרביעי במדד, עפ"י שכלול כל המדדים שנבדקו, כשמעליה מדורגות דנמרק, קוריאה הדרומית ופינלנד במקומות הראשון, השני והשלישי בהתאמה. זוהי קפיצה של 4 מקומות בהשווה לשנת 2020 בה דורגה ישראל במקום השמיני.

להלן מס' נקודות מרכזיות אודות דירוג ישראל בקריטריונים השונים:

  • ישראל מדורגת במקום השלישי בעולם במחיר האינטרנט הסלולארי לצרכן, כאשר לפי המחקר נדרשות בממוצע 5 שניות של עבודה על מנת שצרכן אינטרנט יוכל לשלם על חבילת הגלישה הזולה ביותר*. כמו כן, היא מדורגת במקום הראשון במחיר האינטרנט הביתי.
  • ישראל דורגה במקום הראשון בעולם בקצב צמיחת מהירות האינטרנט שלה.
  • ישראל מדורגת במקום ה-67 במהירות האינטרנט הסלולארי עם מהירות גלישה ממוצעת של 27.44 מגה-בייט לשניה, ובמקום ה-24 במהירות האינטרנט הסלולארי עם מהירות גלישה ממוצעת של 118.18 מגה-בייט לשניה.
  • ישראל דורגה במקום ה-28 בעולם מבחינת אבטחת רשת. ציון זה מסתמך על שקלול הציון של כל מדינה באינדקס אבטחת המידע הבינלאומי ועל מס' החוקים הנוגעים לפרטיות המשתמשים שחוקקה כל מדינה.
  • ישראל דורגה במקום ה-29 בעולם מבחינת איכות האתרים הממשלתיים.

* לפי אמות המדידה של המחקר "חבילת הגלישה הזולה ביותר" היא חבילה בנפח של 1 ג'יגה-בייט.