עושים היסטוריה – ביחד!

השפיעו על עיצוב מרחב שמות מתחם מדינתי בעברית ".ישראל"

מועד פתיחת אתר הדיון הציבורי: 18.04.2021

  מעוניינים לקבל הודעה על פתיחת אתר השיתוף?

  יש למלא את כל השדות

  איגוד האינטרנט הישראלי מזמין אתכם לקחת חלק בעיצוב מרחב שמות מתחם מדינתי חדש באינטרנט: ".ישראל" (בנוסף לשימוש במרחב שמות המתחם הקיים בסיומת IL.)

  בכך, תצטרף גם מדינת ישראל לשורה של מדינות רבות ששפתן הלאומית אינה נכתבת באותיות לטיניות ומאפשרות שימוש בשמות מתחם בשפת המדינה באינטרנט.

  הדיון הציבורי בנושא יתחיל בשבוע הבא, יום ראשון ה-18.04, באתר ייעודי שהוקם למטרה זו.

  ההצעות והתובנות מטעם הציבור ובעלי העניין חשובות לנו, ויעזרו לנו לגבש מדיניות שתשרת בצורה הטובה ביותר את הציבור הישראלי.

  דעתכם חשובה לנו, הגיבו לשאלות והשפיעו.

  להתראות באתר השיתוף!

  אודות

  המשמעות הלאומית וההיסטורית של מרחב שמות מתחם (Domain names) מדינתי חדש בעברית, היא שניתן יהיה לרשום לראשונה שם מתחם (דומיין) בעברית בכתיבה מימין לשמאל במרחב מדינתי, במקביל לשמות מתחם הנרשמים במרחב המדינתי IL.

  ארגון ICANN, הגוף הבינלאומי האחראי להקצאת שמות וכתובות באינטרנט, העניק בינואר 2021 לאיגוד האינטרנט הישראלי את הסמכות הרשמית לנהל ולהפעיל את מרחב שמות המתחם המדינתי החדש ".ישראל". תהליך הקצאת שמות מתחם בשפות שונות מתאפשר באמצעות משפחת תקני IDN – International Domain Names אשר פותח על ידי קהילת האינטרנט העולמית במסגרת פעילותו של ICANN.

  על מה תוכלו להשפיע?

  יצירתו של מרחב שמות מתחם מדינתי חדש, נוסף למרחב IL., מעלה שאלות הנוגעות לאופן ההפעלה והמבנה שלו. ההצעות והתובנות מטעם הציבור הרחב ובעלי העניין חשובות לנו, להבנת ההעדפות והצרכים של ציבור משתמשי האינטרנט בישראל. אנו נבחן את המידע שתשלחו אלינו, ונעזר בו על מנת לגבש מדיניות שתשרת בצורה הטובה ביותר את הציבור הישראלי. לצורך כך, יצרנו אתר שיתוף המציג את השאלות לדיון בממשק נח למענה ושיתוף מידע בשקיפות. אתר השיתוף בו ייערך הדיון הציבורי ייפתח לכל ב-18.04.21. תוכלו להשפיע על בחירת המבנה האופטימלי בו ינוהל המרחב המדינתי בשפה העברית, ועל כללים שונים של כתיבת שמות המתחם בתוכו –בהבטים של שילוב אותיות עבריות ולטיניות.