החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

עמדות האיגוד

פרסומים אחרונים:

הצעת חוק הירושה (תיקון–הורשת זכויות דיגיטליות) התשפ"ד–2024: עמדת איגוד האינטרנט הישראלי והקליניקות המשפטיות

תאריך פרסום: 25 במרץ 2024

התייחסות מקצועית מטעם איגוד האינטרנט הישראלי יחד עם הקליניקה לפרטיות באוניברסיטת תל אביב והקליניקה למשפט לטכנולוגיה ולסייבר באוניברסיטת חיפה להצעת חוק הירושה (תיקון – הורשת זכויות דיגיטליות) לצד המלצות מחקר ומדיניות להמשך האסדרה החקיקתית והממשלתית בתקופה הקרובה.

קראו עוד

מענה לפניית הייעוץ המשפטי של הכנסת בנושא הדין הראוי להתנהלות חברי כנסת ברשתות החברתיות

תאריך פרסום: 23 בינואר 2024

לאור פסיקת בית המשפט העליון, איגוד האינטרנט הישראלי והקליניקה לזכויות אדם במרחב הסייבר באוניברסיטה העברית הגישו למערך הייעוץ המשפטי של הכנסת סקירה ועמדה מקצועית ביחס לדין הרצוי בקשר להתנהלות חברי הכנסת ברשתות החברתיות. איגוד האינטרנט והקליניקה מציעים להחיל את המשפט הציבורי על חשבונות ציבוריים של חברי כנסת, כשהשימוש בהם הוא ציבורי במהותו.  

קראו עוד

דיסאינפורמציה ובינה מלאכותית במלחמת חרבות ברזל: סקירת איגוד האינטרנט לוועדת מדע וטכנולוגיה של הכנסת

תאריך פרסום: 25 בדצמבר 2023

סקירה מקצועית וחומרי רקע עבור ועדת משנה בנושא בינה מלאכותית וטכנולוגיות מתקדמות בנושא השימוש בבינה מלאכותית ליצירת מידע כוזב ותודעה שקרית הפוגעת במדינת ישראל שתתכנס בכנסת תחת ועדת המדע והטכנולוגיה.

קראו עוד

התייחסות איגוד האינטרנט הישראלי לתזכיר חוק המאבק בטרור (צריכת פרסומי טרור – הוראת שעה) התשפ"ד-2023

תאריך פרסום: 29 באוקטובר 2023

על מנת להתמודד עם אינדוקטרינציה של טרור, תזכיר חוק המאבק בטרור מציע להפליל צריכה שיטתית וממושכת של תוכן טרור. עמדת איגוד האינטרנט הישראלי היא כי יש לשקול את השפעתו של החוק על חופש הביטוי וחופש המידע של כלל הציבור במרחב הדיגיטלי, ולבחון דרכים להגן על כלל הציבור, מתוך הכרה בנחיצותה של החקיקה.

קראו עוד

עמדת איגוד האינטרנט והקליניקות המשפטיות באוניברסיטת חיפה ותל אביב כנגד פרק הדיוור הדיגיטלי בתזכיר חוק ההסדרים לשנת 2023

תאריך פרסום: 08 במרץ 2023

הצגת השינויים המוצעים לחוק הדיוור הדיגיטלי ועמדת איגוד האינטרנט וארגונים נוספים הטוענת כי מדובר בשינויים מרחיקי לכת אשר עשויים לפגוע בציבור, ובפרט באוכלוסיות רגישות כגון חרדים, ערבים ובני הגיל השלישי.

קראו עוד

התייחסות איגוד האינטרנט לשימוע משרד התקשורת בנושא סיווג ציוד תקשורת ביתי ברשתות נייחות  

תאריך פרסום: 12 בדצמבר 2022

בשנים האחרונות, עם המעבר מתשתיות ADSL לתשתיות כבלים וסיבים אופטיים, ספקיות האינטרנט בישראל מתייחסות לציוד הרשת שהן מתקינות בבית הלקוח כחלק מרשת הבזק, מחייבות להשתמש בציוד המותקן בבית המנוי (מודם/סיים אופטי) שהן…

קראו עוד

ערעור תקדימי לבית המשפט העליון: חופש הביטוי ברשת ומגבלות על נבחרי ציבור לחסום אזרחים ברשתות החברתיות

תאריך פרסום: 25 בנובמבר 2022

סקירת עתירה לבית המשפט העליון בנושא חסימה של משתמשים מדפי רשתות חברתיות של נבחרי ציבור. הסקירה כוללת גם את פסיקת בית משפט קמא אשר אישרה חסימת משתמשים ואת טיעוני העותרים אשר טוענים כי פסיקה זו פוגעת עמוקות בזכויות יסוד ואינה מתיישבת עם עמדת יועמ"ש שהוגשה בתיק זה.

קראו עוד

פניית איגוד האינטרנט לפייסבוק ישראל ו-Meta: כשלי אכיפה של כללי הקהילה ביחס לתוכן ומשתמשים בעברית

תאריך פרסום: 13 בספטמבר 2022

פניית איגוד האינטרנט הישראלי לפייסבוק ישראל ולחברת Meta בדרישה להתמודד עם כשלי האכיפה שלה בישראל ולהיערך בהקדם האפשרי לקראת מערכת הבחירות בישראל, כפי שעשתה החברה במקומות אחרים כדי להגן על האינטרס הציבורי, על טוהר הבחירות ועל שלום המשתמשים ברשתות החברתיות שלהם בתקופה רגישה זו. 

קראו עוד

התייחסות איגוד האינטרנט לתזכיר "חוק הבוטים" (סימון מסר המוני באמצעות יישום אוטומטי)

תאריך פרסום: 10 ביולי 2022

איגוד האינטרנט הישראלי קורא לממשלה ולמחוקקים שלא לקדם את הצעת החוק הקובעת חובות סימון על מסר המוני המופץ באמצעות יישום אלקטרוני בשל עמימות מטרות החקיקה והאחריות המשפטית אותה היא יוצרת, בשל הגדרות רחבות וכוללניות מדי ונוכח אי התאמת המנגנון של אכיפה פרטית למטרות החקיקה.

קראו עוד

הצעת חוק דיוור דיגיטלי והצלחת המאבק להתמודדות עם סכנותיה בתחום הפרטיות והסייבר

תאריך פרסום: 26 ביוני 2022

רקע והתפתחות היוזמה הממשלתית לדיוור דיגיטלי בחודש מאי 2021 פורסם לראשונה תזכיר חוק הדיוור הדיגיטלי המבקש להרחיב את המידע האישי הנאסף ונשמר במרשם האוכלוסין, כך שיכלול גם את המען הדיגיטלי של כל…

קראו עוד

הצעת מתווה לאסדרה של רשתות חברתיות בישראל

תאריך פרסום: 31 במרץ 2022

מסמך מדיניות משותף לאיגוד האינטרנט הישראלי והמכון הישראלי לדמוקרטיה: מהן הפעולות בעולם ואלו כלים רגולטוריים יוכלו לאפשר לממשלת ישראל לצמצם פגיעות חברתיות הנוצרות בעקבות תוכן חוקי אך בעייתי ברשת - תוך הימנעות מהגדלת הנזק בהסרה של תוכן חוקי ורצוי. המסמך מציג בהרחבה את שלושת חלופות המדיניות המרכזיות הנבחנות בימים אלו ברחבי העולם.

קראו עוד

קידום תשתיות אינטרנט מתקדמות ביישובי מיעוטים – עמדת איגוד האינטרנט

תאריך פרסום: 14 בפברואר 2022

ביום 25.1.2022 פרסם משרד התקשורת קול קורא להגשת התייחסויות בנושא עידוד פרישת תשתיות אינטרנט מתקדמות ביישובי המיעוטים. ביום 13.2.2022 הוגשה התייחסות לקול הקורא מטעם איגוד האינטרנט הישראלי, הוועד הארצי לראשי הרשויות הערביות…

קראו עוד

התייחסות איגוד האינטרנט לתזכיר חוק-יסוד: זכויות בחקירה ובמשפט הפלילי

תאריך פרסום: 06 בפברואר 2022

ביום 17.1.2022 פורסם להערות הציבור תזכיר חוק-יסוד: זכויות בחקירה ובמשפט הפלילי, מטעם משרד המשפטים. בהצעת חוק-היסוד מוצע לכלול את הזכות להליך הוגן, הזכות לייצוג משפטי, חזקת החפות, עקרונות יסוד בהליך הפלילי כגון…

קראו עוד

טכנולוגיות פורנזיות לפריצה וחיפוש בטלפונים של אזרחים

תאריך פרסום: 24 בינואר 2022

בשנים האחרונות, משטרת ישראל מפעילה כלים פורנזיים מתקדמים לאיסוף ועיבוד של מידע דיגיטלי מאמצעי מחשוב ככלל ומטלפונים ניידים בפרט. רקע לדיון העכשווי כחלק מהליכי חקירה ואיסוף מודיעין, משטרת ישראל מפעילה כלים פורנזיים…

קראו עוד