החזירו אותם הביתה עכשיו

פניות הציבור

אנחנו כאן בשבילכם

לכל שאלה או בעיה הנוגעת לניהול ורישום של שמות מתחם או תפעול תשתית ה-DNS ונמצאים בתחום אחריותנו – פנו אלינו. לנוחיותכם, תוכלו לבחור את הנושא הרלוונטי מבין סוגי הפניות המפורטות בטופס המקוון. בפנייה תארו את פרטי המקרה וצרפו חומרים רלוונטיים. אנו נבדוק את הנושא בקפידה, ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

פנייה כללית

  כל השדות הם חובה למילוי

  פרטי הפנייה

  (תנאי השימוש)

  תלונה על רשם

   פרטי התלונה

   פרטים אישיים

   (תנאי השימוש)

   תלונה על פרטי WHOIS שגויים

   טופס זה מאפשר לך להגיש תלונה לאיגוד האינטרנט הישראלי, אודות פרטים שגויים או חסרים בשם מתחם בסיומות il. ו-.ישראל. איגוד האינטרנט הישראלי יבחן את תלונתך ויעביר אותה לרשם המנהל את שם המתחם לצורך המשך טיפול.

   אנא הקפד להזין פרטי קשר נכונים בכדי שנוכל ליצור עמך קשר.

    פרטי המתלונן

    פרטי התלונה

    (תנאי השימוש)

    למען הסר ספק מובהר כי מחזיק בשם מתחם אינו מחויב להשיב לפניות המתקבלות אצלו מטעם צדדים שלישיים, גם אם פניות אלה נשלחו לאילו מפרטי הקשר עם המחזיק כאמור בבסיס הנתונים. לפיכך, העובדה כי המתלונן פנה אל המחזיק, בטלפון, בדוא"ל, או בדרך אחרת, והמחזיק לא השיב לפנייתו, אינה מהווה אסמכתא, כשלעצמה, לכך שפרטי הרישום של שם המתחם שגויים או בדויים.
    תלונה על המרשם
    אנו שמחים ללמוד ולהשתפר. בכל בעייה שנתקלת בה מול מרשם שמות המתחם באיגוד האינטרנט הישראלי, ניתן לעדכן אותנו באמצעות הטופס הבא או ע"י שליחת מייל לכתובת [email protected]. בפנייה תארו את פרטי המקרה וצרפו חומרים רלוונטיים. אנו נבדוק את התלונה ונפעל על פי הצורך.

     פרטי התלונה

     פרטים אישיים

     (תנאי השימוש)

     לתשומת לבכם, איגוד האינטרנט הישראלי מנהל את מרשם שמות המתחם (דומיינים) תחת הסיומות il. ו-.ישראל ואינו משמש כגוף המפקח על השימוש שנעשה בשמות המתחם הנרשמים באמצעותו. 

     לכן, אם את/ה חושש/ת לקיומה של פעילות פלילית בשם מתחם מסויים (דוגמת פישינג, התחזות, סחר לא חוקי, תוכן פוגעני וכדומה), יש לפנות אל הגורמים המוסמכים לקבוע על-פי החוק שאכן מדובר בפעילות אסורה כדי שיפעלו כנגד אותם מפירי חוק (למשל: משטרת ישראל או מערך הסייבר).

     חשוב לציין שהאיגוד, כמרשם השמות, יכבד כל הוראה שתתקבל מגורם אכיפה בנוגע לשם-מתחם מסויים.

     בנוסף, האיגוד מעמיד לשימוש הציבור את שירות ה-WHOIS המאפשר לקבל מידע לגבי מי מחזיק בשם מתחם במרחב il. או .ישראל וכן את פרטי הקשר שלו, כך שבהתאם לצורך ניתן לפנות למחזיק או לאנשי הקשר מטעמו לבירורים בנוגע לנעשה בשם המתחם שבאחזקתו.

     במידה וניסיונות ליצירת קשר עם המחזיק בשם המתחם לא צלחו וישנו חשד שמדובר בפרטים לא נכונים או ביישות פיקטיבית (בדויה), ניתן להגיש אלינו תלונה על פרטי WHOIS שגויים בטופס המצוי ברשימה שמעל.

      

     למידע נוסף על מרשמים מדינתיים – כמו זה שלנו המנהל את il. ו-.ישראל – ותפקידם הטכני בכל הקשור לתוכן ברשת האינטרנט, צפו בסרטון הבא (הופק ע"י CENTR):