החזירו אותם הביתה עכשיו

משתמשים באפליקציית גריינדר?

כמה כללים חשובים שכדאי להכיר ולאמץ כדי לשמור על מוגנות ובטיחות בזמן השימוש בגריינדר

grindr
 • אם אתם/ן משתמשים/ות בגריינדר ליצירת הכרויות וקשרים אינטימיים, כדאי וחשוב שתכירו את כללי הקהילה של גריינדר (זמין גם בערבית) ותדעו מה הם מנגנוני ואפשרויות הדיווח שהאפליקציה מציעה במקרה של פגיעה או היחשפות לתוכן בעייתי. הכרת הגבולות והכלים שהאפליקציה מציעה למשתמשים שלה יאפשרו לכם ליהנות מהאפשרויות שהיא מציעה בצורה אחראית וזהירה.
 • במידה ונתקלתם/ן בתוכן, בפרופיל או בהתנהגות הנוגדים את כללי הקהילה דווחו על כך לפלטפורמה באמצעי הדיווח הקיימים בתוך האפליקציה. דוגמאות מוכרות להתנהגויות אסורות לפי כללי הקהילה של גריינדר: התחזות, שליחת תמונות אינטימיות ללא רשות, פרסום אלימות ודברי שנאה, גזענות וכדומה.
 • שימו לב: אם אתם לא משתמשים באפליקציית גריינדר אבל מישהו מנצל אותה כדי לפגוע בכם על ידי התחזות אליכם או הפצת מידע, אינטימי או אחר, אודותיכם, ניתן לדווח לאפליקציה באמצעות טופס חיצוני זה.
  לא נעניתם/ן? דווחו לנו בקו הסיוע לאינטרנט בטוח וננסה לסייע באמצעות ערוץ הדיווח הרשמי שלנו.
 • כמו כן, גריינדר הכינה מדריך מוגנות ובטיחות הוליסטי המפרט אפשרויות ועקרונות חשובים שישמרו עליכם/ן בזמן השימוש באפליקציה והמפגשים בעקבותיה – כמו גם פירוט של תכונות הפרטיות והאבטחה שהאפליקציה מציעה, סימולציות של האיומים השונים ואפשרויות המענה, מה מותר ומה אסור באפליקציה, לאן לפנות במקרי חירום ועוד. מומלץ מאוד לקרוא את המדריך לפני השימוש באפליקציה. לעיון במדריך לחצו כאן.

הנה כמה מתכונות האבטחה והפרטיות של אפליקצית גריינדר שחשוב להכיר

 1. באפשרותכם/ן להסתיר את מיקומכם/ן ואת הופעתכם/ן בפיד הראשי (explore).
 2. ניתן להוסיף שכבת אבטחה לחשבון בצורת קוד PIN. המשמעות: בכל פעם שתצאו מהאפליקציה ותיכנסו אליה שוב, תידרשו להזין קוד בעל ארבע ספרות שיצרתם וההתחברות לא תהיה אוטומטית – זה יגן עליכם/ן מפני חטטנים/ות וסקרנים/ות בסביבתכם/ן.
 3. בדומה לאפליקציות סושיאל אחרות גם בגריינדר יש אפשרות חסימה נוחה – חסמו פרופילים המטרידים אתכם/ן שאינכם רוצים לראות ו/או לפגוש.
 4. שימוש באייקון אפליקציה דיסקרטי/גנרי: גריינדר מאפשרת לשנות את אייקון האפליקציה לסמל דיסקרטי/גנרי המאפשר למשתמשים/ות למעשה את האפליקציה ממסך הבית ומרשימת האפליקציות שלהם/ן. שמרו על הפרטיות שלכם.
 5. ביטול האפשרות להופיע ברשימות "מי צפה בפרופיל שלי"

היזהרו מהונאות באפליקציה על ידי שימוש בכמה צעדי התגוננות פשוטים וחשובים:

 1. צרו סיסמא חזקה ומורכבת שאינה משמשת אתכם באתרים/אפליקציות נוספים
 2. אל תפרסמו בעמוד שלכם בגריינדר מידע אישי, כגון מספר טלפון, כתובת או כתובת מייל
 3. היו מודעים והיזהר מנסיונות פישינג והונאות כספיות על רקע רומנטי – יש גם כאלה בגריינדר
 4. אימות באמצעות קוד הנשלח אליכם כסמס על ידי גריינדר מיועד עבורכם בלבד – ואין לשתף אותו עם אף גורם אחר. אל תעבירו קודים הלאה, גם אם חבר או מכר מבקש מכם.
 5. אל תלחצו על לינקים שנשלחו מגורם לא מוכר.
 6. שקלו להסיר את היסטוריית התמונות שהעליתם כמדיה, בפרט אם הן רגישות
 7. במידה והחלטתם/ן להיפגש עם אדם שהכרתם באפליקציה ספרו לחבר/ה קרוב/ה לאן אתם/ן הולכים/ות ומתי תחזרו.
 8. לטיפים נוספים בנושא בטיחות והגנה מהונאות בגריינדר

למידע וטיפים נוספים על בטיחות ומוגנות של קהילת הלהט"ב ברשתות חברתיות ובאינטרנט –
כנסו למדריך המוגנות שהכנו בקו הסיוע לאינטרנט בטוח