החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

נשיאה חדשה לאיגוד האינטרנט הישראלי: ד"ר שרון בר-זיו

הוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר), בחר לנשיאות העמותה לשנים 2022-23, את ד"ר שרון בר-זיו, שתחליף את הנשיאה היוצאת, פרופ' קרין נהון, לאחר 5 שנות כהונה. מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי הוא עו"ד יורם הכהן.

ד"ר שרון בר-זיו. קרדיט צילום: עידו לביא

ד"ר בר זיו היא מרצה בכירה בביה"ס למשפטים, במכללה האקדמית ספיר, מומחית במשפט וטכנולוגיה ובעלת ניסיון עשיר במחקר והוראה בתחומי המשפט והטכנולוגיה, המתמקדים בתחומי הקניין הרוחני, סוגיות משפטיות בעידן המידע, משפט ויזמות ועוד. בשנים האחרונות הקימה בר-זיו את הפרקטיקה לתמיכה משפטית בחדשנות ויזמות, במכללת ספיר, אשר מעניקה שירותים משפטיים ליזמים בראשית דרכם באמצעות סטודנטים מצטיינים. היא מפרסמת מאמרים בבמות מובילות בישראל ובעולם, ולוקחת חלק בכנסים רבים בתחום ברחבי העולם.

לצד פעילותה האקדמית, בר-זיו משמשת כמומחית של ארגון הקניין הרוחני העולמי (World Intellectual Property Organization, WIPO), ומייעצת בנושאים הנוגעים למשפט, מידע וחדשנות.

בר זיו, 43, נשואה ואם לשלושה, מתגוררת באבן יהודה. בשנת 2005 הוסמכה כעורכת דין. בהשכלתה, היא בוגרת תואר שלישי (Ph.D) במשפטים (2013), מהפקולטה למשפטים אוניברסיטת חיפה, זאת לאחר שסיימה תואר שני (LL.M, בהצטיינות) במשפטים ותואר ראשון (LL.B), עם התמחות במשפט וטכנולוגיה; אף הם מאוניברסיטת חיפה.

ד"ר בר-זיו הודתה לוועד המנהל של האיגוד על הבחירה בה: "אני מאמינה בכוחו של ידע בקידום החברה האנושית, תוך שמירה על חופש הביטוי, פיתוח יצירתיות וחדשנות. איגוד האינטרנט הישראלי, כגוף החברה האזרחית, מוביל ומממש את המטרות והערכים האלו, ואני גאה להיות גורם מוביל בפעילותו. ערכים אלו, מחייבים מדיניות המעודדת נגישות שוויונית לידע לצד ניהול תוצרי ידע בהתאם לאינטרס הציבורי. בין האתגרים המשמעותיים בקידום מדיניות המאפשרת זאת – חיזוק המרחב הישראלי בכל הקשור להסדרת השימוש בידע, כמו גם עידוד ופיתוח של מיומנויות דיגיטליות לכלל האוכלוסייה הישראלית".