החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

בחירות 2019-20: שני חברים חדשים בוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי

הליך הבחירות לוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר) לשנת 2020, הסתיים בבחירתם של שני חברים חדשים לוועד מנהל: עו"ד קרן אלבורג-רימון ותא"ל (במיל') רמי מלאכי. חברי הוועד החדשים מביאים איתם ניסיון מקצועי רחב בתחום המשפטי והטכנולוגי ויקחו חלק בקידום האסטרטגיה ובהשגת מטרות האיגוד

הוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי אמון על התוויית המדיניות והאסטרטגיה של האיגוד. הוועד המנהל מונה שבעה חברים ותקופת הכהונה של כל חבר ועד הינה שלוש שנים. כל חברי הוועד המנהל מכהנים בתפקידם בהתנדבות.

עו"ד קרן אלבורג- רימון בעלת 28 שנות ניסיון בעריכת דין ועומדת בראש תחום הקניין הרוחני במשרד הרצוג, פוקס, נאמן. אלבורג-רימון בעלת ניסיון רב בתחום הייעוץ לאסטרטגיית קניין רוחני, הן ללקוחות רב-לאומיים עתירי קניין רוחני והן לחברות בתחילת דרכן. במסגרת עבודתה היא מעורבת בעסקאות בעלות היבטי קניין רוחני וטכנולוגיה בעבור לקוחות מקומיים ובינלאומיים, עוסקת בניסוח חוזים וניהול משא ומתן מסחרי, בדגש על תחומי פיתוח ומסחור הטכנולוגיה והשימוש בקניין רוחני, ואף מתמחה בניהול תיקי סימני מסחר בינלאומיים ובטיפול בממשק שבין סימני מסחר לשמות מתחם.

"אני מאמינה כי בזכות הרקע המקצועי שלי אוכל לתרום לצד המשפטי של פעילות האיגוד", אמרה עו"ד אלבורג-רימון והוסיפה כי היא מקווה לקחת חלק פעיל גם בהשפעה על כל הקשור לעיצוב מרחב האינטרנט הישראלי כמרחב אתי ובטוח. ידע הוא כוח, כוח לשנות, כוח להתקדם, כוח לשפר. את פתיחותה הכבירה של הרשת יש לאזן מול זכותם של פרטים לפרטיותם, ומול הגנה על החלשים שביננו. נגישות, שוויוניות והיעדר אלימות הם העקרונות החשובים ביותר שיש לשאוף ליישם ברשת, יחד עם פיתוח כלים להבחנה בין מציאות עובדתית לבין מציאות מעוותת, תוך שמירה על חופש ביטוי ומחשבה".

 

תא"ל (במיל') רמי מלאכי בעל 28 שנות שירות צבאי בהן פיקד על יחידות טכנולוגיות. בתפקידו האחרון כמפקד לוט"ם, חטיבת הדיגיטל והמידע באגף התקשוב וההגנה בסייבר פיקד על למעלה מ-3,000 קציני וחיילים ואף זכה במהלך שירותו הצבאי בפרס בטחון ישראל. בנוסף, פעל רבות בתחום החינוכי כאשר תחת פיקודו יחידת בסמ"ח (האקדמיה הצה״לית למקצועות התוכנה וההגנה בסייבר) עסקה בהרחב החינוך הדיגיטלי לפריפריה הגיאוגרפית, הסוציו-אקונומית והתרבותית.

"אני מעריך את האמון שניתן לי ע"י חברי העמותה ומודה מאוד על הבחירה לוועד המנהל של איגוד האינטרנט הישראלי" אמר תא"ל (במיל') מלאכי וציין כי "מדינת ישראל, כמובילה טכנולוגית, נדרשת להוביל בתחום האינטרנט בראיית האקו-סיסטם השלם. איגוד האינטרנט הישראלי, כגוף מקצועי מרכזי חסר-פניות, נדרש להיות גורם משמעותי בהתפתחות האינטרנט במדינת ישראל, בכלל הרבדים: פיתוח, תפעול והגנה על תשתיות הליבה  והנגשת האינטרנט במדינת ישראל – למוסדות, לארגונים, לתעשיות ולמשקי הבית – הן על בסיס תקשורת קווית רחבת-סרט והן  על בסיס תקשורת אלחוטית מהירה. ולצד זאת –קידום החינוך לשימוש הולם באינטרנט ולשמירה על בטחון ופרטיות הגולשים".

ההצבעה בהליך הבחירות התבצעה באינטרנט בכפוף לתקנון העמותה. ועדת הבחירות, המורכבת גם היא מחברי עמותה מתנדבים, הגוף המבקר והיועץ המשפטי של העמותה, ליוותה את הליך הבחירות מהגשת הצעות המועמדים, בדיקת כשירותם ועמידתם בתנאים הקבועים בתקנון, ופיקוח על הליך הבחירות.

איגוד האינטרנט הישראלי (ע"ר) הוא עמותה הפועלת למען משתמשי האינטרנט בישראל בזירת התשתית הטכנולוגית ובזירת המדיניות הציבורית. האיגוד מופקד על ניהול התשתיות שבליבת האינטרנט בישראל: מרשם שמות המתחם (ccTLD) – בסיומת הלאומית il. ומחלף האינטרנט הישראלי (IIX). כמו ברוב המדינות הדמוקרטיות, גם בישראל, מופעל מרשם שמות המתחם הלאומי על ידי  גוף ניטרלי, ללא מטרות רווח, הפועל ללא שיקולים פוליטיים או מסחריים, ומנהל את התשתית הנדרשת. בנוסף מקדם האיגוד יוזמות מדיניות ציבורית המשפיעות על החיים הדיגיטליים של אזרחי ישראל ותושביה, ופועל למען שמירת אופיו של האינטרנט בישראל פתוח, נייטרלי, נגיש, שוויוני ובטוח לכלל החברה הישראלית. האיגוד הוא הסניף הישראלי של איגוד האינטרנט העולמי, מייצג את קהילת האינטרנט הישראלית מול הקהילה העולמית במגוון פורומים בינלאומיים, ועומד לרשות כלל הציבור בישראל.