חזרה לעמוד הקודם

התחדשנו: אתר ולוגו חדשים לאיגוד

איגוד האינטרנט הישראלי (ע”ר), עמותה טכנולוגית המנהלת באופן ניטרלי מספר תשתיות בליבת האינטרנט בישראל (ביניהן מרשם שמות המתחם בסיומת הלאומית IL. ומחלף האינטרנט הישראלי IIX) השיק אתר אינטרנט ולוגו חדשים. המהלך נעשה כחלק משינוי אסטרטגי בפעילות האיגוד מתוך כוונה להעמיק את פעילותו בציבור הישראלי והשפעתו על מקבלי החלטות.

מנכ"ל איגוד האינטרנט, עו"ד יורם הכהן: "האתר החדש הוא סנונית המבשרת מהלך כולל של שינוי באיגוד האינטרנט. הוא ישמש כתובת לציבור הישראלי למידע בסוגיות ציבוריות הנוגעות לחיים הדיגיטליים בישראל. זו אמורה להיות גם הכתובת לילדים ולהורים ליצירת קשר עם הקו החם המסייע באירועים של בריונות ואלימות ברשת, למחנכים להורדת מערכי שיעור לשימוש בטוח באינטרנט ולעסקים קטנים ובינוניים ולקהל הרחב ללמידה בתחומים מקצועיים שונים הקשורים לנוכחותם באינטרנט. הלוגו החדש מסמל את הקשר בין האזרח והתושב ישראלי החי במרחב ה-IL באינטרנט, והגלובליות של המרשתת."

האתר החדש

איגוד האינטרנט הישראלי (ע”ר), מנהל קשת רחבה של פעילויות למען הציבור בישראל לשמירת האינטרנט כמרחב פתוח, נייטרלי ובטוח ולהגברת מודעות הציבור לנושאים הקשורים להתנהלות וגלישה חכמה. האיגוד מקדם נושאים אלה באמצעות הדרכות וקמפיינים שונים, אשר האחרון והבולט שבהם הוא המלחמה בתופעת הבריונות ברשת.

האתר החדש של האיגוד כולל תוכן לימודי ומידע רב ושימושי לציבור במגוון בנושאים כמו חופש הרשת, גלישה בטוחה, זמינותם של שמות מתחם (domain names) תחת IL. ואפשרות רישומם, מסחר אלקטרוני לבעלי עסקים קטנים-בינוניים, סטטיסטיקה על האינטרנט בישראל, טכנולוגיה לקהל הרחב וכד'. באתר גם אפשרות פניה ישירה לקו החם לקבלת סיוע בפגיעות ברשת.

הלוגו החדש

איגוד האינטרנט משיק גם לוגו חדש שמבליט את הסיומת il , ונועד להדגיש את פעילות הליבה של האיגוד לטובת כלל האוכלוסייה בישראל, הן בהיבט של ניהול מרשם השמות כגוף ניטרלי, ללא מטרות רווח, הפועל ללא שיקולים מסחריים או פוליטיים, והן בהיבט של קידום מדיניות ציבורית במרחב האינטרנט בישראל. העקרונות שעליהם מושתת העיצוב של הלוגו המעודכן הנם המקומיות, התקשורת והזמינות.

אותיות ה-IL ממוקמות בעיגול גם כקישור לפעילות הגלובלית של איגוד האינטרנט כגוף המייצג את קהילת האינטרנט הישראלית מול קהילת האינטרנט העולמית, במגוון של פורומים בינלאומיים המשפיעים על הרשת.
בהתאמה- שמו של האיגוד מופיע בצורה בהירה וקריאה למשתמש העברי ומתחתיו מופיע גם הכיתוב הבינלאומי.