חזרה לעמוד הקודם

הרגלי הקניה של הישראלים לפי סקר של eBay (2016)

תקציר:

המחקר סוקר את הרגלי הקנייה של הישראלים ומשווה בין תהליך הקנייה בקניון לתהליך הקנייה אונליין.

תיאור:

המחקר שנעשה בשיתוף עם חברת BRUMMER.DIKMAN, נערך בקרב 500 ישראלים בפאנל אינטרנטי וסוקר את תהליך הקנייה באינטרנט ובקניונים בקרב האוכלוסייה היהודית הבוגרת (18-70).

מהמחקר עולה כי הישראלים קונים באינטרנט באותה המידה שהם קונים בקניונים- 97% מהישראלים קנו בשנה האחרונה בקניונים ו- 95% מהם קנו בשנה האחרונה באינטרנט.

אלעד גולדנברג, מנהל הפעילות העסקית של eBay בישראל: "הטכנולוגיה משנה דפוסים והרגלי צריכה של צרכנים ואכן יתרונו הגדול של תחום המסחר המקוון טמון בכוחו לטשטש את הגבולות הפיזיים ולאפשר לכל אדם מסחר קל ונוח מכל מקום בעולם ובלחיצת כפתור. המחקר שלנו מראה שהישראלים נהנים מאוד לבקר בקניונים ורואים בהם מקומות לבילוי ופנאי, בנוסף למקומות שבהם עורכים קניות. לעומת זאת, חוזקו של האינטרנט טמון בהיצע המוצרים המגוון וחיסכון כספי, שני פרמטרים משמעותיים לצרכנים הישראלים".

הוצאה בפועל מול תכנון - אינטרנט / קניון

הוצאה בפועל מול תכנון – אינטרנט / קניון

מתוך הממצאים:

  • 63% מהישראלים מאמינים כי הקניה באינטרנט משתלמת יותר ביחס לקנייה בקניון אך עדיין כ- 62% מסך הרכישות מתבצעות בקניון, מול 38% מהרכישות שמתבצעות באינטרנט.
  • לטענת הישראלים הקניה באינטרנט מאפשרת היצמדות לתקציב מתוכנן (81%) ואילו בקניון ההיצמדות לתקציב המתוכנן נמוכה יותר (40%).
  • הסיבה העיקרית לביקור באינטרנט היא לצורך קניה ממוקדת (69%), בעוד שבקניונים הביקור נעשה גם לצורך קניה ממוקדת (33%), שופינג (32%) ובילוי (24%).
  • גברים מדווחים כי הם מוציאים יותר כסף על קניות באינטרנט בהשוואה לנשים– נשים מוציאות בממוצע כ- 382 שקל לקניה, גברים 499 שקל.
  • החיסרון הבולט של האינטרנט הינו גם היתרון של הקניון – חוסר היכולת לגעת בסחורה (52%).
  • השירות באינטרנט נתפס כטוב יותר באופן מובהק (ממוצע 7.7, בסולם שבין 1 ל-10), בהשוואה לשירות בקניונים (7.3).

*תאריך פרסום הנתונים המדויק אינו ידוע.