החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

אף אחד לא שולט באינטרנט -כנס ICANN אוקטובר 2014

בכנס ICANN שהתקיים החודש ובו השתתפה מנהלת העמותה דינה באר, בלט המסר הבא: לאף גוף אין שליטה על האינטרנט (כולל ICANN בעצמם..) וכך זה צריך להישאר: חובת המדינות היא לשמור על על אינטרנט פתוח.

הגופים המייצגים את קהילות המשתמשים, כמו ICANN ו-ISOC ימשיכו לעבוד באופן עצמאי, ללא השפעה של ממשל כלשהו או מדינה מסויימת, המנסה להוביל פוליטיקה משלה.

IANA – קבוצה של 100 אנשים שמיצגים את הקהילות השונות באינטרנט בעולם, יחליטו איך התשתית הראשית של האינטרנט תתנהל. בכנס, הוקם הצוות שמוביל את טיוטת מסמך העקרונות שיובילו את ניהולו של הגוף האחראי על מרחב הכתובות באינטרנט. ניתן לומר שזהו עוד הישג חשוב לשימור המודל המתנגד נחרצות להעברת השליטה לידי הממשלו, ודוגל בכך כי השליטה על האינטרנט תתבצע ע"י הציבור וגופים הפועלים במתווה של בעלי עניין רבים (מודל ה-multistakeholder). דינה באר, כנציגה של איגוד האינטרנט הישראלי, היא חלק מצוות זה.

בכנס זה, גם נידונו בהרחבה כללי ה-WHOIS הנוכחיים, וכיצד ישתנו בעתיד. משמעות כללים אלו קובעת את מידת הפירוט שיש לנקוב בו אודות מחזיק שם המתחם הרשום, כלומר – מידע שמוביל בדרך כלל לבעלי האתר.

המסקנה היא כי קיים צורך ממשי לאימות ובדיקה של נתונים אלה – בכפוף לכללי הפרטיות הנדרשים. בתוך כך, סוכם כי מרשמי השמות המקומיים, הם אלו שידאגו לאימות של כתובת הדוא"ל של מחזיק שם המתחם הרשום. מרשם השמות הישראלי ערוך ומוכן ליישם את תהליך האימות.