החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

אות ויקימדיה על "קידום הידע החופשי" הוענק לאיגוד האינטרנט

לרגל ציון עשור לפעילות ויקימדיה בישראל הוענק אמש (6.9.17) "אות ויקימדיה למען קידום הידע החופשי בישראל " לאיגוד האינטרנט הישראלי  (ע"ר).

מתוך נאום הענקת האות מטעם ויקימדיה לאיגוד האינטרנט הישראלי, על הסיבות לבחירה:

איגוד האינטרנט הישראלי הינו עמותה הפועלת לקידום השימוש באינטרנט לצורכי מחקר, תקשורת ושיתוף פעולה בין גורמים שונים. במהלך העשור האחרון, האיגוד הוא שותף אמיתי ומרכזי של עמותת ויקימדיה ישראל, ותומך בפעילות העמותה עוד מיום היווסדה בשנת 2007.

לאורך השנים, איגוד האינטרנט תמך במיזמים שונים של העמותה – החל מכנס אקדמיית ויקיפדיה הראשון בשנת 2009 והמשך בפרויקט פיקיוויקי – מאגר שיתופי לתמונות דיגיטליות בנושאי היסטוריה, גאוגרפיה וחברה במדינת ישראל ובארץ ישראל במסגרתו נוספו לוויקישיתוף, מיזם התמונות החופשי של התנועה, קרוב ל- 40,000 תמונות.

האיגוד גם תמך בתחרות צילום התמונות "ויקיפדיה אוהבת אתרי מורשת", אשר מתקיימת ב-6 השנים האחרונות, וכן סייע ביצירתם של שיתופי פעולה רבים מול מוסדות וארגונים שונים במהלך העשור האחרון. איגוד האינטרנט היה שותף באחד מאירועי השיא של עמותת ויקימדיה ישראל, "ויקימניה 2011", הכנס הבינלאומי של תנועת ויקימדיה, שהתקיים בחיפה בשנת 2011, ואשר סייע במיצוב של ויקימדיה ישראל כגוף משמעותי ומוביל בתנועת ויקימדיה כולה.

ויקימדיה ישראל ואיגוד האינטרנט הישראלי חולקים חזון משותף באשר לעתיד ולתפיסת הידע החופשי בישראל, ופועלים בשיתוף ובתיאום בתחום זה ובתחומים משיקים אחרים. האיגוד יחד עם ויקימדיה ישראל השמיעו ומשמיעים את קול הציבור בתהליכי חקיקה ודיוני ועדות הכנסת בנושאים הקשורים לאינטרנט, זכויות יוצרים וידע. ובימים אלה, בהם נושבת רוח מדאיגה של צנזור הרשת, פגיעה בפרטיות הגולשים ובחופש זרימת המידע, אנו פועלים יחד איתם והשותפים הרבים לקואליציית האינטרנט החופשי.