החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

חוק המאבק בטרור (צריכת פרסומי טרור – הוראת שעה) התשפ"ד-2023

ביום 8.11.2023 התקבל בכנסת תיקון מספר 9 לחוק המאבק בטרור (צריכת פרסומי טרור – הוראת שעה), הקובע איסור פלילי על "צריכה שיטתית וממושכת של פרסומים מסוימים של ארגוני טרור שיפורטו בתוספת לחוק, שמטרתה למנוע תהליכים של אינדוקטרינציה לביצוע מעשי טרור". החידוש של תיקון זה לחוק המאבק בטרור הוא שגם אלה שצורכים את התוכן – לא רק המפרסמים או המפיצים שלו – יהיו חשופים לפעילויות של רשויות האכיפה, מעצר והגשת כתב אישום במקרים שבהם הם עושים זאת באופן שיטתי.

לפי דברי ההסבר לתיקון החוק, העבירה המוצעת תהווה "כלי נוסף במאבק בפיגועי יחידים המתאפיינים בכך שמבצעי מעשי הטרור לא משתייכים בהכרח לארגוני טרור אלא המוטיבציה לביצוע המעשים נובעת מצריכה אינטנסיבית של פרסומי טרור". הפרסומים שצפייה בהם באופן שיטתי וממושך תהיה עבירה הם רק פרסומים שמעודדים, משבחים, מלמדים או מתעדים מעשי טרור. לא ניתן יהיה להרשיע בעבירה על סמך צפייה בתיעוד מעשי טרור בלבד, אלא הכרחית גם צפייה בפרסומים אחרים שמעודדים, משבחים או מלמדים מעשי טרור. העונש על העבירה יהיה שנת מאסר. 

התייחסות איגוד האינטרנט הישראלי לתזכיר החוק הראשוני (29.10.2023)

קיימת חשיבות רבה למתן כלים לרשויות האכיפה לצורך מאבק בטרור, ואיגוד האינטרנט הישראלי מברך על קידום פעולות החקיקה באופן מאוזן וזהיר, בהינתן שהוראותיה והגבלותיה לא חלות רק על ארגוני טרור או פעילים  – אלא משפיעות גם על חופש המידע והביטוי של כל הישראלים במרחב המקוון. על רקע זה, התייחסות איגוד האינטרנט הישראלי מתמקדת במספר מישורים אותם ניתן לפתח בהליכי החקיקה והדיון הפרלמנטרי.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הורידו את הקובץ

התייחסויות נוספות מטעם חוקרים וארגוני חברה אזרחית זמינים כאן