החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

דוח רביעי בישראל – נתונים על ביצועי LTE בארץ ובעולם (2016)

הדוח של OpenSignal ממפה את מידת הכיסוי והביצועים של רשת ה- LTE (או G4), ברחבי העולם.

OpenSignal דולה את הנתונים ממליוני המשתמשים באפליקציה שלה. לצורך המחקר הנוכחי נדלה מידע מ- מאות אלפי משתמשים בעלי מכשירים מתקדמים המחוברים למפעיל 4G. הדוח כולל מידע שנדלה בחודשים אוקטובר- דצמבר, אך מתייחס גם למידע משלושת החודשים שקדמו להם לצורך השוואות.

רשת ה- LTE עם ממוצע המהירות הגבוה (37 Mbps) ביותר שייכת לסינגפור. הרבה אחריה נמצאת ניו זילנד, עם מממוצע מהנירות של 29Mbps, ואחריה הונגריה וישראל עם 28Mbps.

המדינה שבה לרשת ה-LTE הכיסוי הטוב ביותר היא דרום קוריאה, שם ה- LTE זמינה 97% מהזמן. אחריה יפן (90%) ואחריה הונג קונג (86%).

כאמור, ממוצע מהירות הגלישה ברשת ה- LTE בישראל עומד על 28 Mps. כלומר, ישראל נמצאת במקום הרביעי בעולם במהירות הגלישה במכשירי דור רביעי. המדינה בה מהירות הגלישה היא הגבוהה ביותר היא סינגפור, בה הממוצע עומד על 37 Mbps.

בבדיקה בין המפעילים המקומיים בארץ נמצא כי מהירות ההורדה הגבוהה ביותר שייכת לחברת פרטנר, 35 Mbps, אחריה סלקום עם 24 Mbps, ואחריה פלאפון עם 22 Mbps.

לעומת זאת מבחינת הכיסוי של רשת הדור הרביעי, כלומר, כמות הזמן בו למשתמשי הדור הרביעי יש גישה לרשת ה- LTE, מצבה של ישראל פחות מזהיר. ישראל נמצאת מחוץ לרשימת 50 המדינות בעלות הכיסוי הרב ביותר, כאשר המשתמשים ברשת זוכים לגישה ל- LET רק ב-52% מהזמן בו הם מחוברים לאינטרנט. גם במקרה זה נערכה השוואה בין המפעילים- להוט מובייל יש את הכיסוי הטוב ביותר שמגיע ל-62% מהזמן, בו רשת LTE נגישה למשתמש.

*תאריך הפרסום המדויק של הדוח אינו ידוע.

קישורים לנתונים ופרסומים נוספים: