חזרה לעמוד הקודם

דו"ח OpenSignal – כיסוי אינטרנט סלולארי (2016)

בדו"ח זה חברת OpenSignal בחנה מידע אודות הביצועים של הרשתות הסלולריות ב-95 מדינות ברחבי העולם. המידע עבור הדוח נאסף בעזרת מיליוני מכשירי סמארטפון רגילים הנמצאים בשימוש יומיומי, על ידי אפליקציה שהורידו המשתמשים. עבור דוח זה נאספו נתונים מ-822,556 משתמשים, במכשירי iOS או Android בתקופה שבין 1/5/2016 ל-23/7/2016.

הדו"ח מצא, כי למרות שרשתות מדור רביעי (4G) מאוד נפוצות בעולם, במיוחד במדינות מפותחות, רשת הדור השלישי (3G) עדיין מהווה אחוז חשוב מהתשתית ברוב המדינות. גם ל- WiFi חלק נכבד בעיצוב הרגלי הגלישה בסלולר בעולם.

מתוך 95 המדינות שנבדקו ל- 93 היה כיסוי של רשת 3G, או רשת מתקדמת יותר, מעל חצי מהזמן, כאשר ברוב המדינות מדובר בכיסוי מעל 75% מהזמן.

נמצא כי גם במדינות בהן יש תשתית לאינטרנט סלולרי בפס רחב, החיבור הדומיננטי הוא דווקא דרך ה-WiFi.

מתוך הממצאים:

  • ישראל היא השלישית בעולם בדירוג טווח הכיסוי של רשתות 3G ומעלה. ב-95% מהזמן בעלי הניידים בישראל קולטים את רשת הדור השלישי או הרביעי. במקום הראשון והשני ממוקמות דרום קוריאה, 98.5%,  ויפן 95.5%.
  • מהירות התעבורה של האינטרנט הסלולרי בישראל היא  Mbps 12.6. המהירות הגבוהה ביותר נמדדה בדרום קוריאה והגיעה ל-  Mbps41.3 . אחריה סינגפור והונגריה.
  • בישראל מתחברים ל-WiFi מהנייד, ולא לרשתות האינטרנט הסלולריות, ב- 49% מהזמן. זאת לעומת הולנד, שם נמצא האחוז הגבוה ביותר השנה של חיבורים ל-WiFi – שיעור של 70% מהזמן.

קישורים לנתונים ופרסומים נוספים: