החזירו אותם הביתה עכשיו

משה הגאי

החזון והאני מאמין שלי

במהלך שנות ה-90, בהיותי סטודנט בטכניון ובראשית ימי האינטרנט בישראל, נתקלתי לראשונה בטקסט “Why I Wrote PGP” שכתב חלוץ טכנולוגיית ההצפנה, פיל צימרמן (Phil Zimmermann). הטקסט אמנם התמקד בעיקר בזכות לפרטיות אך עבורי הוא עורר מחשבה רחבה יותר אודות ההשפעה העוצמתית של ההתפתחות הטכנולוגית על החברה האנושית, על מוסדות השלטון ועל ערכי יסוד.

השפעה זו מנחה אותי בהתפתחות המקצועית שלי בעולם מערכות המידע ומעצבת את החזון שלי ביחס לאיגוד האינטרנט הישראלי: אני מעוניין לפעול כדי לעודד פיתוח וקידום טכנולוגי של התשתיות אותן מפעיל האיגוד באופן שיציבו אותו בחזית הטכנולוגיה בהובלת תחום שמות המתחם ומחלף האינטרנט בישראל.

לצד זאת, ולאור מעמדו הבכיר של איגוד האינטרנט, אני מוצא חשיבות רבה בעיסוק בנושאים הקשורים לקידום רשת האינטרנט בישראל עבור כלל האזרחים, בהם: עידוד נגישות הרשת לכלל האזרחים, שמירה על ניטרליות הרשת וקידום ערכים של פרטיות.

המצע לפעילותי באיגוד

  • עיצוב חזון טכנולוגי עבור המערכות אשר מופעלות על ידי איגוד האינטרנט הישראלי כדי לשמר את מעמדו של האיגוד כמי שאחראי על שמות המתחם בישראל ותשתיות ה- DNS הלאומיות, כל זאת תוך הקפדה על כך שהמערכות תהינה מעודכנות, אמינות וערוכות לתרחישים שונים.
  • עידוד פיתוח והרחבת פעילות האיגוד בתחומי מחלף האינטרנט, על מנת לשמר נייטרליות ויתירות תשתיות האינטרנט בישראל.
  • קידום ועידוד פעילות האיגוד בנושאי מדיניות מגוונים המשפיעים על שימוש ונגישות האזרחים למשאבים ברשת האינטרנט, זאת בשיתוף פעולה עם מקבלי החלטות במגזר הציבורי ועם גופים רבי השפעה במגזר הפרטי.

השכלה

לימודים אקדמיים בתחומי הנדסת חשמל (הטכניון) ומדעי מחשב ופסיכולוגיה (אוניברסיטת חיפה).
קורסים מקצועיים בתחומי רשתות ואבטחת מידע.

ניסיון מקצועי

עוסק בעולם מערכות המידע הארגוניות למעלה משני עשורים כארכיטקט מערכות ומנהל פרויקטים בכיר.

בעשור האחרון שותף בחברת DIT, המספקת שירותי ייעוץ וניהול פרויקטים בארץ ובעולם, כאשר ההתמחות שלי מתמקדת בהובלה של פרויקטים גדולים המשלבים מהלכים ארגוניים משמעותיים (גיאוגרפיים, עסקיים וכיו"ב).
במסגרת עבודתי אני פועל רבות מול משרדים ממשלתיים, ארגונים ביטחוניים וחברות גדולות בשוק הפרטי.
יש לי הבנה רבה בתכנון וארכיטקטורה של סביבות מחשוב מסווגות וקריטיות ברמה הלאומית.

תכננתי וניהלתי כ- 15 פרויקטים בתחום ה- Data Center Relocation עבור הגופים הגדולים ביותר בישראל, במגזרים פרטיים (בנקים, חברות אשראי, חברות ביטוח, תקשורת), ממשלתיים וביטחוניים. עסקתי בתכנון והקמה של רשתות תקשורת יתירות ומוצפנות, ייצגתי גופים אל מול רגולטורים שונים (המפקח על הבנקים, הממונה על הבטחון במשרד הביטחון ועוד), עסקתי בעיצוב פתרונות טכנולוגיים ייחודיים אשר שילבו רשתות בסיווגים שונים וכן כתבתי מכרזים משמעותיים בתחומים טכנולוגיים רבים.

ניסיון התנדבותי

התנדבתי במשך 6 שנים במשטרת ישראל, ביחידות הסיור בת"א.
משרת במילואים – רס"ן ביחידה קרבית העוסקת בתחום ייחודי.
פעיל בארגון הבוגרים של יאסא – בית הספר תיכון למדעים ואומנויות הפועל תחת העמותה למצוינות בחינוך

במהלך שנת 2023 התנדבתי באיגוד האינטרנט הישראלי בתור משקיף בוועדת ההיגוי לתשתיות וכן בצוות מצומצם אשר עסק בהגדרת דרישות ובחינת פתרונות בתחום ה- DC Hosting עבור מערכות המחשוב של האיגוד.

כישורים

יש לי הבנה טכנית מעולה של מערכות מחשוב ארגוניות גדולות, וזאת כולל מערכים טכנולוגיים ברמה הלאומית. צברתי ניסיון רב בארכיטקטורה והובלה של שינויים במערכות מורכבות, בפרט בעולמות תשתיות המחשוב, תקשורת ואבטחת המידע. במסגרת עבודתי, מרבית הפרויקטים בהם אני מטפל אינם סטנדרטיים ועל כן מחייבים עיצוב פתרונות ייחודיים.
בנוסף אני מתעניין בממשק שבין טכנולוגיה ומדיניות, ויש לי הבנה עמוקה בהשפעות מערכות טכנולוגיה על נושאי מדיניות מגוונים.