חזרה לעמוד הקודם

PEW – דוח הטכנולוגיה העולמית (2016)

האינטרנט הופך לחלק גדול יותר ויותר בחייהם של אזרחים רבים במדינות המתקדמות בעולם- בין אם בתחום הכלכלה, הפוליטיקה, התרבות וחיי היומיום. גם במדינות המתפתחות מספר המחוברים ממשיך לעלות, ועדיין העולם רחוק מלהיות מרושת לגמרי.

המחקר הנוכחי בוחן את הגישה לאינטרנט במדינות מתפתחות ומפותחות, ביניהן ישראל. המחקר בוחן עוד מספר היבטים כגון השימוש ברשתות חברתיות במדינות השונות, ומספר בעלי הטלפונים החכמים במדינות אלו.

מתוך הממצאים:

לפי הדו"ח של מרכז המחקר PEW בארצות הברית, האחוז החציוני של מספר המשתמשים באינטרנט עומד על 67% שמצהירים כי הם משתמשים בו באופן יומיומי. אחוזי הגישה הגבוהים ביותר נמצאים בדרום קוריאה (94%), אוסטרליה (93%), וקנדה (90%).

ישראל נמצאת גם היא בדירוג גבוה באחוזי הגישה (86%), ומדורגת במקום השביעי בעולם.

הישראלים משתמשים באינטרנט באופן יומיומי יותר מרוב אזרחי העולם. ישראל מדורגת במקום החמישי בעולם באחוז המשתמשים שמצהירים כי הם נכנסים לרשת מספר פעמים ביום. לפי PEW, 69% מהישראלים משתמשים באינטרנט מספר פעמים ביום, 19% פעם ביום ו- 11% פעם בשבוע או פחות.

ישראל מגיעה למקום גבוה עוד יותר בדירוג העולמי, מקום שלישי, במספר בעלי הסמארטפונים. 74% מהישראלים הם בעלי סמארטפון, 23% מחזיקים בטלפון נייד שהוא לא מכשיר חכם, ול-3% אין מכשיר נייד בכלל.

למרות שבאופן כללי השימוש ברשתות החברתיות נמוך במדינות המפותחות, 76% מהישראלים הבוגרים מצהירים שהם משתמשים ברשתות החברתיות, מה שממקם את ישראל כמדינה המפותחת בעלת הנוכחות הגבוהה ביותר ברשתות החברתיות.

הסקר נערך בחודשים מרץ- מאי 2015. הממצאים נאספו על ידי מכון המחקר PEW בראיונות פנים אל פנים ובראיונות טלפוניים. התוצאות מבוססות על דגימה לאומית, אלא אם כן מצוין אחרת בגוף הדו"ח.

קישורים לנתונים ופרסומים נוספים: