החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

נתוני דיווחים ואכיפת התוכן של טיקטוק במדינות האיחוד האירופי – אוקטובר 2023

לפי חוק השירותים הדיגיטליים (DSA) באיחוד האירופי, מספר חברות ושירותים דיגיטליים הוגדרו כ"פלטפורמות אינטרנט גדולות מאוד" ו"מנועי חיפוש גדולים מאוד". Tiktok (טיקטוק) הוגדרה על-ידי האיחוד האירופי כפלטפורמת אינטרנט גדולה מאוד ב-25.04.2023. חוק השירותים הדיגיטליים מחיל על פלטפורמות ומנועי חיפוש אלה חובות שקיפות שונות, בין היתר חובה לפרסום דוח שקיפות מדי חצי שנה, החל מאוקטובר 2023. דוחות השקיפות חייבים לכלול מידע בנוגע לפיקוח על תוכן בפלטפורמות, עם פירוט מספר ההודעות שהן מקבלות ממשתמשים (ובהמשך, דיווחים של מדווחים מהימנים שיוגדרו בחוק), מספר פריטי התוכן שהורדו מיוזמתן של הפלטפורמות, מספר הצווים שהן מקבלות מכל הרשויות השיפוטיות או המנהליות הלאומיות, ואת דיוק ושיעור השגיאה של מערכות הפיקוח האוטומטיות שלהן על תוכן. הדוחות חייבים גם לכלול מידע על צוותי הפיקוח על תוכן, כולל הכישורים והמומחיות השפתית שלהם.

דו"ח השקיפות, יחד עם מסד הנתונים המקוון על "הצהרות סיבה", מהווה מאגר מתעדכן של נימוקי פעולות אכיפה של הפלטפורמות מול משתמשים באיחוד האירופי שהוקם מכוח חוק השירותים הדיגיטליים. בנוסף, הוא מכיל מידע נוסף עבור שירותים מסוימים, כגון גישה עתידית לנתונים עבור חוקרים, אשר יבטיחו שקיפות ואחריות בנוגע לפיקוח על תוכן מקוון – לטובת האזרחים, החוקרים והרגולטורים. המאגר שואף לתרום משמעותית לביקורת הציבורית ולאחריותיות. 

פלטפורמות עם פחות מ-45 מיליון משתמשים ושירותי תיווך יצטרכו גם הם לפרסם דוחות שקיפות שנתיים ברגע שחוק השירותים הדיגיטליים יחל לחול עליהם בפברואר 2024. חוק השירותים הדיגיטליים גם נותן לנציבות אפשרות לאמץ החלטות ותקנות כדי לקבוע תבניות לצורה, התוכן ופרטים נוספים של דוחות השקיפות.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

הורידו את הקובץ