החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

ויזואליזציות מהעולם – אוניברסיטת אוקספורד

מכון האינטרנט של אוניברסיטת אוקספורד העלה לאחרונה תת אתר עם הכותרת "Information Geographies" בו הוא מפרסם ויזואליזציות של נתונים במגוון תחומי עניין. בפוסט הנוכחי נציג חלק מהן הקשורות לעולם האינטרנט.

מפה חדשה של עולם האינטרנט

ברוב המקרים כשאנחנו רואים ויזואליזציות העוסקות בחדירת האינטרנט ברחבי העולם אנחנו זוכים לקבל מפה הצבועה בצבעים שונים המעידים על רמת השימוש של האזרחים במדינה ברשת. יש לשאול את עצמנו – האם הגודל הגיאוגרפי של המדינה רלוונטי לדיון בחדירת האינטרנט? כנראה שלא.

המכון פרסם לאחרונה מפה קרטוגרמית, בה הגודל של כל מדינה מייצג את מספר משתמשי האינטרנט והצבע מסמל את אחוז החדירה של הרשת במדינה.

 מפה קרטוגרמית, בה הגודל של כל מדינה מייצג את מספר משתמשי האינטרנט והצבע מסמל את אחוז החדירה של הרשת במדינה.

בקשות הסרה מגוגל

במאגר STS עסקנו בעבר בנושא של בקשות הסרה מתוצאות החיפוש של גוגל ולמרות שחברת גוגל דואגת להציג את הנתונים ולאפשר לחפש דרכם, קשה לקבל תמונה כללית של המתרחש בעולם. באוקספורד לקחו יוזמה ובנו מפה של בקשות ההסרה מגוגל לפי תאריך, אחוז הסרה ומדינה המאפשרת מבט מהיר על המתרחש בעולם.

מפה של בקשות ההסרה מגוגל לפי תאריך, אחוז הסרה ומדינה המאפשרת מבט מהיר על המתרחש בעולם.

הגיאוגרפיה של שמות מתחם

במסגרת הניסיון להבין את הגיאוגרפיה של האינטרנט יצרו במכון אוקספורד מפה גיאוגרפית של שמות המתחם באינטרנט. המפה מציגה את מספר שמות המתחם המשויכים לכל מדינה בעוד הצבע מסמן את אוכלוסיית האינטרנט של אותה מדינה.

מפה המציגה את מספר שמות המתחם המשויכים לכל מדינה בעוד הצבע מסמן את אוכלוסיית האינטרנט של אותה מדינה.

מה עוד אפשר למצוא במכון? מפות המציגות את הגיאוגרפיה של טוויטר, פליקר, עריכות ויקיפדיה מאפריקה, תוכן מיוצר גולשים בגוגל ועוד. באתר ניתן למצוא הסברים ואת מקורות הנתונים לכל ויזואליזציות.

* כל המדיות מוצגות תחת רישיון  Creative Commons Attribution-NonCommercial 3.0 Unported License.
**תאריך פרסום הפרויקט המדויק אינו ידוע.