חזרה לעמוד הקודם

חידוש שם מתחם

לתשומת לבכם

 • כדאי תמיד לדעת את תאריך הפקיעה המעודכן של שם המתחם כדי שתדעו לחדשו במועד.

לשאלות ותשובות נוספות

 • חידוש באמצעות הרשם המנהל

  את החידוש ניתן לבצע רק באמצעות הרשם המוסמך המנהל את שם המתחם. אם ברצונך לחדש את רישום שם המתחם באמצעות רשם אחר, וזאת גם אם תאריך החידוש כבר עבר, עדיין תוכל לבצע העברת ניהול (אחת) לרשם אחר לצורך החידוש.

 • תהליך פקיעת שם מתחם

  שם מתחם שלא חודש במועד אינו נמחק באופן מיידי, אלא עובר תהליך הדרגתי של פקיעה וניתוק. כל עוד שם המתחם נמצא בתהליך פקיעה ורשום לאחזקתכם ניתן עדיין לחדשו.

  שם מתחם שנמצא בתהליך פקיעה יופיע בשירות ה-Whois בצירוף ההערה: "Not renewed. Being Revoked". כלומר, זהו שם שטרם נמחק ועדיין ניתן לחדש את רישומו. חידוש תוקף הרישום הוא, כמובן, רטרואקטיבי לתאריך הפקיעה המקורי.

  משך תהליך הפקיעה אינו קבוע ויכול להימשך בין 30 ל-120 יום מתאריך הפקיעה המקורי. בתום התהליך, אם שם המתחם לא חודש הוא נמחק מן המרשם ובכך הופך לפנוי לרישום על ידי הציבור, על פי העקרון של כל הקודם זוכה. לכן, מומלץ מאוד שלא להמתין, ולהשתדל לחדש את רישום שם המתחם במועד.

  אם חיפוש שם המתחם בשירות ה-whois מעלה ששם המתחם איננו קיים, הרי שאיחרתם את מועד החידוש, ושם המתחם נמחק, אולם הוא עדיין פנוי לרישום מחדש. כלומר, עליכם להגיש בקשה לרישום שם המתחם כשם מתחם חדש.

  חידוש במחיר קבוע, גם לאחר תאריך הפקיעה

  חשוב לדעת כי בשמות מתחם ישראלים מחיר החידוש הוא קבוע וזאת ללא קשר למועד בו מתבצע החידוש בפועל, גם אם הוא נעשה לאחר תאריך הפקיעה. ישנן סיומות, ביניהן חלק מן הסיומות הגלובאליות, בהן נהוגה גביית תשלום נוסף במקרה של חידוש שמתבצע לאחר תאריך הפקיעה. זה איננו המצב אצלנו.

 • שמירה על פרטים מעודכנים

  על מנת שהתראות על החידוש יגיעו אליכם וודאו שפרטי הדוא"ל שלכם מעודכנים תמיד.

 • בדקו מהו תאריך הפקיעה של שם המתחם

  כדאי לדעת מהו תאריך הפקיעה של שם המתחם שלכם – ניתן לעשות זאת באמצעות שירות ה-WHOIS של המרשם. תאריך הפקיעה מצויין בשדה "validity".

 • התראות שלא מן הרשם

  אם קיבלתם התראת חידוש או מסמך כלשהו הקשור לחידוש שלא נראה שהגיעה מן הרשם שלכם, פנו לרשם שלכם כדי לוודא מה מצב הרישום. אם ההתראה הגיעה מרשם מוסמך אחר, אנא הודיעו לנו באמצעות פניה לכתובת: [email protected].