החזירו אותם הביתה עכשיו
חזרה לעמוד הקודם

ישראל בין עשר המדינות המקושרות ביותר בטוויטר (2016)

מחקר twiplomacy סוקר את פעילות החשבונות הרשמיים של המנהיגים, משרדי החוץ והארגונים הקשורים אליהם, ב-173 מדינות

תיאור:

פרויקט twiplomacy  של חברת יחסי הציבור הבין לאומית Burson-Marsteller, סוקר את פעילותם של מנהיגי העולם ברשתות החברתיות. המחקר כולל 793 חשבונות טוויטר של ראשי מדינות, משרדי החוץ, והארגונים הקשורים אליהם, ב-173 מדינות. המחקר מנתח את הפרופיל של המנהיגים, את היסטוריית הטוויטר שלהם, והקשרים שלהם האחד עם השני.

המידע נאסף ב-1/05/2016 וניתוח הקשרים בין החשבונות השונים נעשה על ידי הכלים הטכנולוגיים של חברת Burson-Marsteller.

מתוך הממצאים:

ממשלת ישראל מחזיקה ב- 11 חשבונות טוויטר רשמיים, בעברית ובאנגלית, בניהם חשבונות ראש הממשלה, חשבונות משרד החוץ, הנשיא, וכן גרסאות של חלק מהחשבונות האלו בערבית ורוסית.

חשבון הטוויטר עם מספר העוקבים הגבוה ביותר מבניהם הוא החשבון האישי של בנימין נתניהו @netanyahu עם 572,134 עוקבים. אחריו נמצא החשבון הרשמי של ראש הממשלה עם 310,540 עוקבים ואחריו החשבון @Israel שמנהל משרד החוץ, עם 313,935 עוקבים.

@Israel הוא גם החשבון שמצייץ יותר מכל האחרים, עם ממוצע של 9.15 ציוצים ליום (לשם ההשוואה, החשבון היחיד שמתקרב אליו, הוא זה של משרד החוץ שמצייץ בממוצע 4.82 ציוצים ביום).

לפי המחקר, חשבון משרד החוץ של ישראל  @IsraelMFA הוא החשבון ה-7 המקושר ביותר בעולם, מבין החשבונות של הארגונים הממשלתיים השונים ב-  173 מדינות, עם 96 קשרים הדדים ברשת.

החשבון שזוכה להכי הרבה תגובות (retweets) לכל ציוץ הוא החשבון של בנימין נתניהו @netanyahu – עם 299 תגובות לציוץ בממוצע.

לסט הנתונים המלא של המחקר לחצו כאן