חזרה לעמוד הקודם

עדכוני אסיפה כללית 2017

כבכל שנה התכנסה האסיפה הכללית של העמותה, במטרה לשתף את חבריה בפעילותה הציבורית, ובאישור נושאים הקשורים להתנהלותה. אנו משתפים כאן בעיקרי הדברים שהוצגו, וההחלטות שהתקבלו באסיפה (26.6.2017)

קרין נהון. צילום: רוברט מייסון

קרין נהון. צילום: רוברט מייסון

דבר הנשיאה

פרופ' קרין נהון, נשיאת איגוד האינטרנט הישראלי, הציגה חזון המדגיש המשך תהליך אסטרטגי של מיצוב האיגוד בתוך האקוסיסטם הקיים, בשיתוף הציבור – וכגוף המייצג את הציבור ללא תלות בבעלי הון או ממשל. קרין עדכנה כי היציאה לתהליך האסטרטגי תיעשה בשיתוף חברי האיגוד.

"אין לנו פריבילגיה לעמוד מהצד. עלינו להפוך לשחקן מוביל במרחב האינטרנט ולתפקד כשומר סף. כזה שמשתף מידע עם גופים ציבוריים ופרטיים על מנת לקדם יוזמות, ובמקביל עומד על המשמר, בולם ניסיונות לפגוע ברשת ומציע את האיזונים הראויים". להמשך קריאה

 

סקירת 2016, לקראת 2017

עו"ד יורם הכהן, מנכ"ל האיגוד, סקר בהרחבה את הישגי השנה החולפת: מימוש החלטת הפסקת פעילות האיגוד כרשם ומיקוד בניהול המרשם בלבד, חיזוק מערך ההגנה על מרחב IL. בהקמת מערך ה-DNSSEC, גידול של 2.43% בכמות שמות המתחם, גידול של כ-60% בנפח הפעילות של IIX.

יורם הכהן

יורם הכהן. צילום: יח"צ איגוד האינטרנט הישראלי

בנוסף, מספר חברי העמותה עלה מ-225 בראשית השנה לכ-600 בסופה. תהליך ביקורת העומק של רשם העמותות הסתיים בהצלחה וגובשה מדיניות שקיפות חדשה.

האיגוד הוביל תהליך איזון מחדש בין צרכי בעלי מוגבלויות לבעלי האתרים בסוגיית הנגשת האתרים ופעל לדחיית התקנות בשנה. נכתבים מספר מסמכי מדיניות ומחקר מקיפים בנושאים דוגמת פרטיות ילדים (שהוביל להצעת חוק), IPv6 ועוד.

במרכז לאינטרנט בטוח טופלו כ-4,000 פניות ונוצר שיתוף פעולה רחב היקף עם רשויות מקומיות תחת הסלוגן "אפס סובלנות לבריונות ברשת".

ב-2017 תסתיים הקמת מערך ה-DNSSEC, יוקם הדור הששי של מחלף האינטרנט הישראלי (IIX) ויוכנסו יכולות חדשות למרשם שמות המתחם (transfer code, registry lock ועוד).

המידע המלא אודות פעילות האיגוד בשנה החולפת זמין בדו"ח השנתי כאן

המעוניינים לקבל את הדו"ח בדפוס, אנא כתבו לנו.

בפן המנהלתי

רו"ח האיגוד, חיים וורמברנד, הציג את הדו"חות הכספיים, וענה לשאלות החברים שהועלו.
כמו כן, הוצג בפירוט הדו"ח מטעם הגוף המבקר של האיגוד, רו"ח (ומשפטן) מני צמח. רו"ח צמח ציין, כי כל המסמכים הנדרשים התקבלו תוך שיתוף פעולה מלא מטעם אנשי המקצוע באיגוד, והערותיו השוטפות לנהלים ותהליכים שונים מתקבלות במלוא תשומת הלב. כמו כן:

  • אושרו הדוחות הכספיים והדוח המילולי לשנת 2016.
  • אושרה כהונתו של רו"ח חיים וורמברנד כרו"ח העמותה לשנת 2018.
  • אושרה כהונתו של רו"ח מני צמח כגוף המבקר של העמותה לשנת 2018.
  • הצעות הוועד המנהל והחבר לביא שיפמן לתיקון התקנון אושרו.
  • האסיפה דנה במספר נושאים שהועלו על ידי החברים, והוועד המנהל רשם בפניו את המלצות האסיפה.

אנו מודים לחברים שלקחו חלק באסיפה הכללית לשנת 2017. השיתוף של דעות החברים בכל הקשור לפעילות והתנהלות האיגוד חשוב לנו!

פרוטוקול האסיפה וקבצים נוספים

כל חומרי האסיפה זמינים לצפייה לחברי העמותה (כניסה לאתר החברים עם שם משתמש וסיסמה).